Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

                                                                              TÜRKİYE’NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ.

Magneteksan - Çubuk Mıknatıslar Kataloğu

Elek Mıknatıslar

kare - dikdörtgen elek mıknatıslar
Köşeli Elek Mıknatıslar
yuvarlak elek mıknatıs, manyetik elek
Yuvarlak Elek Mıknatıslar
yarımay elek mıknatıslar
Yarımay Elek Mıknatıslar
kulaklı elek mıknatıslar
Kulaklı Elek Mıknatıslar
tutamaklı elek mıknatıslar
Tutamaklı Elek Mıknatıslar
şaşırtmalı elek mıknatıslar
Şaşırtmalı Elek Mıknatıslar
arabalı elek mıknatıslar
Arabalı Elek Mıknatıslar
tartı üzeri elek mıknatıslar
Tartı Üzeri Elek Mıknatıslar
enjeksiyon makinesine elek mıknatıs
Enjeksiyon Makinesine Elek Mıknatıslar

Elek Mıknatısların Kullanıldığı Başlıca Sektörler

gıda sektörü
Gıda Endüstrisi
plastik geri dönüşüm
Plastik Geri Dönüşüm
tekstil sektörü mıknatıs imalatı
Tekstil Endüstrisi
cam geri dönüşüm
Cam – Seramik Geri Dönüşüm
maden sektörü
Maden Geri Dönüşüm

Bazı Referanslarımız

uno logo
tayaş logo
ülker logo

Elek Mıknatıs Kullanım Örnekleri

Özel Tasarım

Firmanıza Tam Çözüm, Özel Üretim

Firmanıza özel ebatlarda, güçlerde ve çalışma sıcaklıklarında elek mıknatıs teklfi alın.

Tanıtım Videoları

Bizi sosyal medya kanallarından takip edebilir ve yeni ürünlerden anında haberdar olabilirsiniz.

400x500 mm elek mıknatıs
Hakkındaki Videoyu Oynat 400x500 mm elek mıknatıs

Neodyum Çok Güçlü Elek Mıknatıs İmalatı

Elek mıknatısların en büyük özelliği, demir parçalarını, metal parçalarını, partikülleri üretilen malzemeden yüksek çekme gücü ile ayrıştırmasıdır. Bu genellikle ürünlerin döküş alanına montaj edilerek ürünlerin eleğe çarpması ile olur. Şaşırtmalı, iki sıralı eleklere ürünler iki kez çarparak maksimum fayda sağlanabilir. AISI304L veya AISI316L paslanmazdan ürettiğimiz manyetik elek mıknatıslar her sektöre uygundur ancak, genellikle gıda sektörünün tercihidir. Gıda sektörü için üretilen elek mıknatıslar BR 13500 Gauss gücüne kadar ulaşmaktadır. Yüksek sıcaklıkta çalışacak müşterilerimiz için ise 250°C sıcaklığa kadar dayanıklı elek mıknatıs imalatımız bulunmaktadır.

Ürün çeşitliliğimize baktığınızda firmanıza özel bir üretimi burada bulmanız mümkün. Dış şase dahil arabalı elek mıknatıslarımız, enjeksiyon makinelerine özel üretimlerimiz dahil her sektöre uygun imalat yapmaktayız. Tamamen sızdırmaz biçimde sıvı ile etkileşimli ortamlarda kullanılabilir elek mıknatıslar 25 ve 32 mm barlar ile üretilmektedir. En yaygın mıknatıs seperatör türleri arasında olan manyetik elek mıknatıslar en ince metal tozlarını dahil yakalar.

Tüm Manyetik Elek Mıknatıs Çeşitlerimiz

Manyetik Elek Mıknatıs Çeşitleri

Komple paslanmaz, sızdırmaz ve sıvıya uygun manyetik elek mıknatıslar, öncelikle yem ve toz üretimi yapan fabrikalarda istenmeyen metal tozlarını yakalamada kullanılır. Bu, istenmeyen metallerin atılmasını sağlayan ürün, havada bulunan görünmeyen metal tozlarını bile çekebilir. Ürün akışlarının çıkış borularına veya döküldüğü alanlara monte edilen manyetik elek mıknatıslar, dökülen gıdanın, cam, seramik ve plastik gibi ürünlerin içindeki metalleri kolaylıkla çeker.

Gıda üretim ve plastik ile geri dönüşüm sektörünün daha çok tercih ettiği manyetik elek mıknatıslar, AISI 304 ve AISI 316 paslanmaz çelikle kaplıdır. Korozyona karşı fazlasıyla dirençli bu ürün, yüksek Gausslara sahip çok kuvvetli mıknatıslar olarak tanınır. Magneteksan manyetik elekleri, emülsiyon, sıvı, granül, tozlar gibi serbest akışlı ürünlerden ince demir kontaminasyonunu gidermede oldukça etkilidir. Kolay temizlenebilirdir ve ürün giriş ve çıkış noktalarına, haznelere rahatça yerleştirilir.

Elek (Izgara) Mıknatıs Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Çalışma sıcaklığı maksimum 80°C veya tercihen 150°C olan elek (ızgara) mıknatıs, kuru, granüler veya serbest akışlı malzeme ile karıştırılmış demir parçacıklarının ayrılması için kullanılır. Bu kalıcı manyetik ızgara, komple paslanmaz ve içinde manyetik çubuklar kullanılarak üretilir. Bu çerçeveler, yuvarlak, kare veya dikdörtgen olabilir. Yani, bu manyetik ızgaralar, gerekli boyutta bir çerçeveye takılan manyetik elemanlardan oluşur.

Manyetik elemanlar, sert ferrit seramik mıknatıslardan veya yüksek yoğunluklu nadir toprak neodyum mıknatıslardan oluşur. Tüm bileşenler, paslanmaz çelik 304 ve 316 malzemeden yapılır. Manyetik Izgaranın genel yapısı, müşteri şartnamesi ve istenen boyutlara göre oluşturulabilir. Kirlilik ağırlığının %1 ila %1,5 arasında olduğu zamanlarda ızgaralar, verimli bir şekilde kullanılır. Daha yüksek kirlilik seviyeleri için çekmeceli ızgaralar veya çok çekmeceli ızgaralar kullanılmalıdır.

Elek Mıknatıs Kullanım Alanları

Manyetik elek mıknatıslar kullanan endüstriler şu şekilde sıralanabilir:

 • Plastik ve cam endüstrisi
 • Gıda ürünleri (şeker, kahve, çay, hububat, bakliyat, un, baharat, süt)
 • Eczacılık endüstrisi
 • Kimya endüstrisi
 • Seramik ve boya endüstrisi
 • Mürekkep endüstrisi
 • Mineral
 • Seramik üretim endüstrisi
 • Mermer ve taş üretimi
 • Sakız üretimi endüstrisi
 • Paketleme endüstrisi
 • Tekstil sektörü

 

Izgara Tipi Manyetik Elek Mıknatıs Çeşitleri

Bu sektörün önde gelen bir firması olarak, geniş bir ızgara tipi manyetik elek mıknatıs yelpazesi sunarız. Bu ızgaralar, çay, kahve gibi serbest akan maddelerden kaynaklanan demir kirliliğinin giderilmesi için yaygın kullanılır. Uzmanlarımız tarafından, pazar standartlarına göre yüksek kaliteli bileşenler ve modern teknoloji kullanılarak geliştirilir.  Magneteksan, manyetik ızgaraların yüksek performansından emin olmak için sayısız kalite parametresi üzerinde doğru bir şekilde inceleme yapar.

Yüksek verim, harika kalite ve anti-aşınma özelliklerine sahip ürünlerimiz, dört tipten oluşur. Bu dört tip, düşük yoğunluklu, orta yoğunluklu, yüksek yoğunluklu ve süper yüksek yoğunlukludur. Yaklaşık 2.500 Gauss değerine sahip düşük yoğunluklu manyetik ızgara, somun, cıvata, vida, kırık pul gibi kirleri tutmak için idealdir. Bu ızgaralar, nispeten daha büyük bir mesafeden daha büyük demir parçalarını çekmek için tasarlanır.

Kömür mıknatısta yaklaşık 5000 Gauss, neodyum mıknatısta ise 12000 Gauss değerine sahip orta yoğunlukta manyetik ızgara, kontaminasyonun partikül halinde olduğu durumlarda kullanılır. Ancak ayrılacak sürekli bir malzeme akışı olabilir veya olmayabilir. Kirlilik boyutu 150 mikron kadar düşük olabilir ancak bundan daha düşük olamaz. Malzeme serbest akışlı ve yapışkan olmamalıdır.

Neodyum manyetik ızgara ızgara, 1 mikron kadar küçük kirlilik parçacıklarının ayrılmasının gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Bu elek mıknatıslar, taşıyıcı malzemeden süper ince parçacıkları çekmek için tasarlanmıştır. Süper yüksek yoğunluklu manyetik ızgaralar, yaklaşık 12.000 Gauss değerine sahiptir.

Dört tip ızgaranın düzenli aralıklarla temizlenmesi zorunludur. Her geçişten önce veya kullanıcıların gereksinimlerine ve deneyimlerine göre planlandığı şekilde, ızgaranın iyice temizlenmesi önerilir. Demir parçacıklarının uzun süre daha fazla birikmesi, ızgaranın etkinliğini azaltır. En yüksek çekicilik için ızgaranın tamamen temiz olması gerekir.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook