Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Gıda Sektörü

gıda sektörü

Hepimizin vazgeçilmezi, yaşamımızı devam ettirmemiz için gerekli olan gıdalar belli üretim standartlarına sahip olmalıdır. Yapılan düzenli denetlemeler ile gıda firmalarının bu standartları taşıyıp taşımadığı kontrol edilir. Gıdaların sağlığı, temizliği ve devamlılığı için gerekli standartlardan biri de manyetik seperatörlerdir.

Sıvı ve kuru gıdaların işlenmesi esnasında içine metal tozlarının dahi girmesi istenmeyen bir durumdur. Gıda firmaları bu noktada her zaman çok hassastır. Denetlemelerde özellikle bu manyetik sistemlerin varlığı ve güçlerinin yeterli olup olmadığı denetlenmektedir.

Gıda firmalarında mıknatısın yeri

Manyetik seperatörler başta olmak üzere manyetik paspaslar da gıda firmalarında aranmaktadır. Gıdaların geçtiği veya döküldüğü alanlara montaj yaptığımız manyetik ayırıcılar tüm metal partiküllerini yakalar ve geçişini engeller. Döküş veya geçiş alanlarına konumlandırdığımız mıknatıslar tıkama yapmaz. Ölçüleri ve teknik çizimi buna göre yaparak tıkanmayı engelleriz.

Eğer çok yoğun bir gıda geçişi ve metal birikintisi varsa otomatik temizlemeli sistemleri öneririz. Çünkü insan gücünün yetişemediği durumlarda, mıknatıslar yeterli aralıklarla temizlenemezse verimi düşer.

Gıda firmaları için paslanmaz ve sertifikalı mıknatıslarımız

Çok farklı şekillerde ve alanlarda gıda firmalarının manyetik seperatör ihtiyaçları bulunmaktadır. Ve tüm mıknatısların da Gauss sertifikalı olması gerekmektedir. Magneteksan olarak üretimini yaptığımız gıdaya uygun tüm mıknatıslarımız BRC ve HACCP sertifikalıdır. Ayrıca gıda firmaları için manyetik mıknatıslarımız ve seperatörlerimiz paslanmaz ve sızdırmaz özelliktedir. İşte bazı ürünlerimiz;

gaussmetre gauss ölçümü

Gauss Ölçüm Hizmeti

Gıda firmalarında kullanılan çubuk mıknatıslar, manyetik plakalar, füzeler, paspaslar, manyetik kovanlar dahil tüm manyetik sistemler belli aralıklarla mıknatıs ölçümüne tabi tutulmalıdır. Gıda firmalarına sertifikalı Gauss ölçüm hizmeti veriyoruz. TUBİTAK onaylı ve kalibrasyonlu cihazlarımızda hizmetinizdeyiz.

ızgara tipi elek mıknatıs

Izgara Tipi Elek Mıknatıs

Gıda firmalarında, gıdaların döküldüğü alanlara konumlandırılan neodyum elek mıknatıs üzerinden geçen tüm metal parçalarını yakalar. Metal tozlarını dahi kaçırmayan bu ürün 12000 Gauss manyetik güç sunar. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4
manyetik bar mıknatıs füze başlıklı

Manyetik Bar Mıknatıslar

Manyetik bar, çubuk mıknatıslar gıda firmalarının metal ayrıştırmada en sık kullandığı manyetik seperatörlerdir. En ince tozları dahi yakalayan çubuk mıknatıslarımız Gauss sertifikalı olarak teslim edilir. Dışı paslanmaz ve sızdırmaz olan bar mıknatıslar sıvı gıda kullanımına da uygundur. 80 ve 150 derece sıcaklıklarda kullanılabilirler.

neodyum numune alma mıknatısı çubuk mıknatıs
Paslanmaz Tutamaklı
bakalit çubuk mıknatıs
Bakalit Tutamaklı
M8 bağlantılı çubuk mıknatıs
Tek Tarafı Cıvata Delikli
D25x200-mm-bar-mikantis-cubuk
Kolay Temizlemeli
dikdörtgen manyetik plaka mıknatıs

Plaka Mıknatıslar

Plaka mıknatıslar konveyör bant üzerine konularak altından geçen gıdaların içinden metalleri çeker. Neodyum mıknatıslardan ürettiğimiz bu plaka mıknatıslar inanılmaz güce sahip olarak metal tozlarını dahi çeker. Her yıl Gauss ölçümü yapılması gereken mıknatıslar için ölçüm hizmetimiz de bulunmaktadır.

Kovan Tipi Elek Mıknatıslar

Temizleme açısından kolaylık sağlayan manyetik kovanlar, plastik kırma makinelerinin çıkışına uygundur. Bar arası mesafeler firmanızın isteklerine göre tıkanma yapmayacak şekilde tasarlanır. Bar aralarına konulan metal plakalar çarptırmayı sağlayarak maksimum verim sağlar. Tüm ürünleri aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovanlı Redüksiyonlu Neodimyum Elek Seperator
Manyetik Kovan Tip 1
ferrit manyetik kovan seperatör
Manyetik Kovan Tip 2
manyetik kovan tipi plaka mıknatıs
Manyetik Kovan Tip 3
Manyetik Kovan Tip 4
Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan plastikler saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

DN40 manyetik filtre cidarlı

Manyetik Filtreler

Sıvı gıdaların metallerden ayrışması için kullanılan manyetik filtreler neodyum çok güçlü mıknatıslı olup en ince metalleri dahi yakalar. 80°C sıcaklık standart olup müşteri talebine göre 150°C sıcaklığa dayanıklı Neodyum Manyetik Filtreler üretmekteyiz. Ürünler komple paslanmaz olup Gıda sertifikalıdır.

gıda firmaları için Manyetik Paspas

Ayak Altı Manyetik Paspas

1000x600x2 mm ve 1000x600x3 mm ebatlarında çok güçlü manyetik paspas ürünlerimiz ayak altı için uygundur. Gıda firmalarının hijyen odalarına girişte zemine yerleştirilir. Manyetik paspaslarımız esnek ve ferrit mıknatıstan üretilmiştir. BRC ve HACCP sertifikalı olarak teslim edilmektedir.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook