Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Mıknatıs Manyetik Ölçüm Ve Kalibrasyon

mıknatıs ölçümü ve manyetik kalibrasyon

Mıknatıs ölçümü gaussmetre ile yapılan bir manyetik ölçüm tekniğidir. Ancak yetkin bir firma tarafından yapılıp rapor verilmelidir. Manyetik kalibrasyon için kullanılacak gaussmetreler kalibre edilmiş olmalıdır. Firmanız için mıknatıs ölçümü hizmeti veriyor ve gaussmetre cihazlarımızın Tübitak tarafından kalibresini yaptırıyoruz. Manyetik kalibrasyon hizmeti için yetkin firma olarak bizleri arayabilirsiniz. Gıda güvenliği için BRC denetlemelerinde istenen tam raporlu manyetik alan ölçümü firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yıllar geçtikçe manyetik ürünlerinizin gücünde kayıplar meydana gelir. Mıknatısların gücü zamanla, sıcaklığa veya korozyona maruz kaldıkça azalır. Manyetik alan ölçümü bu anlamda basite alınmaması gereken bir işlemdir. Periyodik olarak mıknatıs ölçümü ve manyetik kalibrasyon yaptırmak için bizleri arayabilirsiniz.

Gıda Güvenliği İçin Mıknatıs Kontrolü

Gıda, ilaç ve hijyenik ürün imalatı yapan firmaların çeşitli denetlemeleri bulunmaktadır. Magneteksan olarak sizi yerinde ziyaret ederek tüm manyetik ürünlerinizin ölçümünü yapıyoruz. BRC, HACCP ve diğer standartlara göre mıknatıs ölçümü ve manyetik kalibrasyonu tamamlıyoruz. TÜBİTAK onaylı Gaussmetre cihazlarımızla profesyonel mıknatıs ölçüm hizmeti için bizleri her zaman arayabilirsiniz. Cihazlarımız periyodik olarak kalibre edilmekte ve ölçüm raporundaki hatalar bu şekilde minimuma indirilmektedir.

Manyetik Kalibrasyonu Nasıl Yapıyoruz?

Manyetik kalibrasyon için öncelikle TÜBİTAK tarafından kalibre edilmiş ve sertifikalı Gaussmetre cihazlarımızı kullanıyoruz. TÜBİTAK UME ve TURKAK akredite laboratuvarlarında Gaussmetre cihazlarımız her yıl düzenli olarak kontrol ettirilmektedir.

  • Manyetik ekipmanın, “çubuk mıknatıs, ızgara mıknatıs, mıknatıslı filtre, mıknatıs plaka” sahip olması gereken min. gauss miktarı kontrol edilir.
  • Mıknatısın kutup aralıkları kontrol edilir.
  • Mıknatısın genel özellikleri, korozyon, darbe, bakteri oluşumu gibi. özellikleri kontrol edilir.
  • Mıknatısın maruz gördüğü sıcaklık kontrol edilir.
  • Mıknatıs ve ürün etkileşimi kontrol edilir.

Yapılan mıknatıs (manyetik alan) ölçümü sonucu fabrikalarda kullanılan her mıknatıs için ayrı ayrı sertifika düzenlenerek firmaya teslim edilir. BRC denetimine uygun olarak “DİKKAT MIKNATIS” etiketleri firmaya teslim edilir. Mıknatıs ölçümü için en önemli kriter olan uygun bölgeye mıknatıs kullanımı ve temizliği açısından etiketler yapıştırılır.

İlgili:  Gauss Ölçümü hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook