Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Magneteksan - Çubuk Mıknatıslar Kataloğu

Demanyetize Cihazları

el tipi demanyetize cihazları
El Tipi Demanyetize Cihazları
tünel tipi demanyetize cihazları
Tünel Tipi Demanyetize Cihazları
plaka tipi demanyetize cihazları
Plaka Tipi Demanyetize Cihazları
tünel tipi konveyörlü demanyetize cihazları
Konveyörlü Demanyetize Cihazları
alçak frekanslı demanyetize
Alçak Frekakanslı Konveyörlü Demanyetize Cihazları

Demanyetize Cihazlarının Kullanıldığı Başlıca Sektörler

otomotiv
Otomotiv
savunma
Savunma Sanayi
havacılık
Havacılık
tersane
Tersaneler
tıp
Sağlık

Bazı Referanslarımız

akçelik
derby
martur
arfesan
telform
armetal
mapa otomotiv

DEMANYETİZE CİHAZLARI İLE İLGİLİ DİĞER REFERSANSLAR: Martur, Akçelik, Telform, Derby (Azmüsebat), Sampa Otomotiv, Armetal, Valfsan, Erwtech (Yüksel Otomasyon), Samsun, Segman, İzmakpar, Çağrı Endüstri, Erbend Makina, Karakaya, Arfesan, Kaban Makina, Som Cıvata, FNNS Savunma, Dilek Hırdavat, Cemal Otomasyon, Saf Demir Çelik, Ege Teknik Cıvata, Azak, Soylu Kalıp, Set Medikal, Doğu Pres, FORD, Hidroma Hidrolik, ERMED, EGO Elektrikli Aletler, DT Makina, Diapro Tıbbi Ürünler, AYD Otomotiv, ESKA Valve, Torunlar Teknoloji, Özel Teknik, Obel Cıvata, Erha Mühendislik, Dalgakıran Makina, İkra Makine, Alev Makina, Eril Hırdavat, Bioaktif Tıbbi Ürünler, Öz Pres, İmortaş Oto, Avrasya Kalıp, Zintek Kimya, Dilek Hırdavat, Voestalpine High Performance Metal, Fatih Profil Sanayi, Kaban Makina vb.

Demanyetize Cihazlarının Kullanım Örnekleri

demanyetize cihazı
Özel Çitli Demanyetize Makinesi
tünel tipi demanyetize cihazı
Alçak Frekanslı Demanyetize Cihazı
demanyetize cihazı
Çit ve Güvenlikli Demanyetizör

Tanıtım Videoları

Bizi sosyal medya kanallarından takip edebilir ve yeni ürünlerden anında haberdar olabilirsiniz.

tünel tipi demanyetize kapak
Hakkındaki Videoyu Oynat tünel tipi demanyetize kapak

Demanyetizör Nasıl Çalışır ve Çeşitleri Nelerdir?

Demanyetizasyon, bir nesnenin üzerindeki manyetik alanı ortadan kaldırma veya azaltma işlemidir. Bu süreç, örneğin otomotiv sektöründeki metal parçalarının, yayların, manyetik özelliklerini kaybetmesini sağlar. Bu amaçla ürettiğimiz demanyetize cihazları firmanıza özel ebatlarda ve güçlerde üretilir. 5 tip demanyetize cihazı üretimi yapmaktayız.

Nihai ürün üretimi sürecinde, örneğin talaşlı imalat, kaynaklı birleştirme, punta kaynağı, preslenme, taşıma esnasında veya makine ekipman içerisinde mıknatıslanan ürünlerin yüzeyindeki artık mıknatıslanmanın giderilmesi gerekir. Çünkü, mıknatıslanmış malzeme imalatın ilerleyen süreçlerinde ürün kalitesini düşürmektedir. Örneğin, ürün yüzeyinde meydana gelen artık mıknatıslanma, metal toz partiküllerini yüzeyine çeker ve bu kataforez gibi işlemlerde kaplama kalitesini bozar. Veya kaynaklı birleştirme esnasında artık mıknatıslanma, kaynağın nüfuz etmesini engeller. Malzeme yüzeyindeki artık mıknatıslanma değeri 5 Gauss üzerinde ise malzemenin demanyetize edilmesi gerekir. Malzemelerin demanyetize edilmesi için; ürünler tünel içerisinden veya plaka yüzeyinden belirlenen hızlarda geçirilmeli ve uzaklaştırılmalıdır. Bu işlem otomatik veya manuel şekilde yapılabilir. Otomatik sistemlerde konveyör bant gereklidir. Firmamız hem demanyetize tüneli hem de konveyör bant imalatı süreçlerinde firmalara çözüm ortağı olmaktadır.

El Tipi Demanyetize Cihazları

Plaka Tipi Demanyetize Cihazları

Tünel Tipi Demanyetize Cihazları

Konveyörlü Demanyetize Cihazları

Alçak Frekanslı Konveyörlü Demanyetize Cihazları

Demanyetize Başka Ne Amaçla Kullanılır?

Tersane sektöründe bir çok alanda demantetize bobinleri kullanılmaktadır. Malzeme içinde bulunan yönlenmiş domainlere De-polarize eden bu sistem mayın tarama gemisi gibi çok hassas teknojiye sahip gemilerde kullanılmaktadır.”

Tıp sektöründe kullanılan malzemelerin sterilizasyonu çok önemlidir. İnsan vucüdüna değen her türlü ekipman sterize edilmelidir. Neşter veya iğne gibi kesici aletlerin yüzeyinde bulunan metal tozları üretim sırasında temizlenmelidir. Manyetize olmuş bir ekipman yüzeyinde gözle görülmeyen metal tozları olabilir. Demanyetizasyon işlemi bu metallerin manyetizma ile yüzey yapışmasını engeller.”

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook