Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Tekstil Sektörü

tekstil sektörü mıknatıs imalatı

Tekstil sektörü ülkemizde çok gelişmiş bir sektördür. Tekstil üretimi denilince akla giysi, perde, halı gibi ürünler gelirken günümüzde bu kapsam oldukça çeşitlendi. 20. yüzyıldan itibaren tekstil kapsamını genişleterek askeri alanda, tıp alanında, otomotiv sektöründe, inşaatta ve pek çok sektörün üretim tesislerinde ve
hatta yol yapımında dahi kullanılmaya başlanmıştır.

Tekstil Sektöründe Mıknatısların Yeri

Tekstil sektöründe mıknatıs kullanımı pek bilinmese de oldukça yaygındır. Gerek tekstil makinelerinin içlerinde gerekse de manyetik seperasyon için mıknatıslar kullanılmaktadır. Tekstil firmalarına özel mıknatıs üretimi yaparak bu sektörün manyetik sistemler ihtiyacını karşılıyoruz.

Ürettiğimiz neodyum çok güçlü mıknatıslar ile en ufak metal tozlarını dahi yakalayarak sektöre güç katıyoruz. Tekstil sektörü mıknatısları sayesinde insan gücünü en aza indiriyoruz. İnsan gücü kendi başına bu metalleri ayırabilse de zaman yönetimi açısından uygun olmayacaktır. Bir kişinin saatlerini alabilecek bir metal ayrıştırma işini mıknatıslar saniyeler içinde halleder.

İşte tekstil sektörüne özel mıknatıs çeşitlerimiz;

Çarptırmalı Elek Mıknatıs

Plastik enjeksiyon makinelerinin extruder çıkışına konumlandırılan çarptırmalı versiyonda plastik parçaları dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır ve bir alttaki mıknatısa çarpma ihtimali çok yükselir. Bu sayede metallerin ayrışması daha kolaylaşır. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Üçgen Elek Mıknatıs

Plastik enjeksiyon makinelerinin extruder çıkışına konumlandırılan üçgen elek mıknatıs minimum yer kaplar. Plastik parçaları dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır ve bir alttaki mıknatısa çarpma ihtimali çok yükselir. Bu sayede metallerin ayrışması daha kolaylaşır. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4
Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan plastikler saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovan Tipi Elek Mıknatıslar

Temizleme açısından kolaylık sağlayan manyetik kovanlar, plastik kırma makinelerinin çıkışına uygundur. Bar arası mesafeler firmanızın isteklerine göre tıkanma yapmayacak şekilde tasarlanır. Bar aralarına konulan metal plakalar çarptırmayı sağlayarak maksimum metal ayrışmasına yardımcı olur. Tüm ürünleri aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovanlı Redüksiyonlu Neodimyum Elek Seperator
Manyetik Kovan Tip 1
ferrit manyetik kovan seperatör
Manyetik Kovan Tip 2
manyetik kovan tipi plaka mıknatıs
Manyetik Kovan Tip 3
Manyetik Kovan Tip 4

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook