Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Kimya Sanayi Sektörü

kimya sanayi sektörü

Kimya sektörüne özel mıknatıs çeşitleri aşağıda sizlere sunulmuştur. Firmamız her çeşit manyetik seperatör metal ayrıştırıcı sistemleri üretmektedir. Bizlere bu konuda danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kimyasal maddeden mıknatısların zarar görmemeleri için özel geliştirdiğimiz manyetik sistemler için bizlere ulaşabilirsiniz.

İşte kimya sektörüne özel bazı ürünlerimiz:

demanyetizör tünel tipi manyetik alma cihazı

Demanyetize Cihazları

Demanyetize cihazları diğer adıyla Manyetik Alma Cihazları, metal parçaların üzerindeki manyetik alanı nötr hale getirir. Zamanla metal parçalar üzerinde biriken bu manyetik alan araçlara büyük zararlar verebilir. Otomotiv firmalarının kullandığı donanımlardan biri olan Demanyetizörler Magneteksan tarafından üretilmektedir.

neodyum mıknatıslar otomotiv

Neodyum Mıknatıslar

Yüksek çekim gücü ile ön plana çıkan neodyum mıknatıslar standart olarak 80°C sıcaklığa kadar dayanabilir. 150°C sıcaklığa dayanabilen SH serisi mıknatıslarımızla da sektöre destek olmaktayız.

ızgara tipi elek mıknatıs

Izgara Tipi Elek Mıknatıs

Gıda firmalarında, gıdaların döküldüğü alanlara konumlandırılan neodyum elek mıknatıs üzerinden geçen tüm metal parçalarını yakalar. Metal tozlarını dahi kaçırmayan bu ürün 12000 Gauss manyetik güç sunar. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4
manyetik bar mıknatıs füze başlıklı

Manyetik Bar Mıknatıslar

Manyetik bar, çubuk mıknatıslar gıda firmalarının metal ayrıştırmada en sık kullandığı manyetik seperatörlerdir. En ince tozları dahi yakalayan çubuk mıknatıslarımız Gauss sertifikalı olarak teslim edilir. Dışı paslanmaz ve sızdırmaz olan bar mıknatıslar sıvı gıda kullanımına da uygundur. 80 ve 150 derece sıcaklıklarda kullanılabilirler.

neodyum numune alma mıknatısı çubuk mıknatıs
Paslanmaz Tutamaklı
bakalit çubuk mıknatıs
Bakalit Tutamaklı
M8 bağlantılı çubuk mıknatıs
Tek Tarafı Cıvata Delikli
D25x200-mm-bar-mikantis-cubuk
Kolay Temizlemeli
dikdörtgen manyetik plaka mıknatıs

Plaka Mıknatıslar

Plaka mıknatıslar konveyör bant üzerine konularak altından geçen gıdaların içinden metalleri çeker. Neodyum mıknatıslardan ürettiğimiz bu plaka mıknatıslar inanılmaz güce sahip olarak metal tozlarını dahi çeker. Her yıl Gauss ölçümü yapılması gereken mıknatıslar için ölçüm hizmetimiz de bulunmaktadır.

Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan plastikler saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

DN40 manyetik filtre cidarlı

Manyetik Filtreler

Sıvı gıdaların metallerden ayrışması için kullanılan manyetik filtreler neodyum çok güçlü mıknatıslı olup en ince metalleri dahi yakalar. 80°C sıcaklık standart olup müşteri talebine göre 150°C sıcaklığa dayanıklı Neodyum Manyetik Filtreler üretmekteyiz. Ürünler komple paslanmaz olup Gıda sertifikalıdır.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook