Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Cam – Seramik Geri Dönüşüm

cam geri dönüşüm

Doğal kaynakların korunması ve geri kazanılabilir hale gelmesi uzun süredir ülkemizde de gündemdedir. Kağıt ve plastik geri dönüşüm gibi cam ve seramikler de geri kazanılabilir. Atık plastiklerin yanında atık camlar da tesislerde işlendikten sonra geri kazanıma gidiyor. İnşaatlardan, mobilya mağazalarından taşınan camlar geri dönüşüm tesislerine getirilerek yeniden işlenmektedir.

Camların işleme esnasında cam içinde farklı yabancı maddelerin olmaması gerekir. Bu maddeler makinelere zarar da verebilir. Örneğin kırılması zor olan bir metal parçası, cam kırma makinesinin içine giderse büyük zararlara yol açabilir. Bu yüzden makine çıkışlarına camların döküldüğü alanlara manyetik sistemler konularak metallerin kaçması önlenir. Cam ve seramik geri dönüşüm sektörü diğer sektörler gibi aynı şekilde metal ayrıştırılması ister. Ülkemizde bu işletmelerin genellikle hepsinde manyetik sistemler bulunur.

Cam – Seramik Geri Dönüşümde Mıknatısların Yeri

Plastik atıkların tekrar kazanılması için gerekli adımları yukarıda yazmıştık. Evlerimize veya marketlere cam ürünlerin temiz ve metallerden ayrışmış olarak gidebilmesi için mıknatıslara ihtiyaç bulunmaktadır. Magneteksan olarak üretimini yaptığımız mıknatısları cam işleme makinelerinin çıkışına konumlandırarak metallerin çıkışını engelliyoruz. Bu sayede evsel cam atıklar, cam ilaç şişeleri, cam şişeler vb. tüm atıklar metalsiz şekilde tekrar kullanıma kazandırılır.

Ürettiğimiz neodyum çok güçlü mıknatıslar ile en ufak metal tozlarının geçişini engelliyoruz. İnsan gücü kendi başına bu metalleri ayırabilse de zaman yönetimi açısından uygun olmayacaktır. Bir kişinin saatlerini alabilecek bir metal ayrıştırma işini mıknatıslar saniyeler içinde halleder. Cam ve seramik geri dönüşüm için mıknatıs çeşitlerimizi aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Manyetik Elek Neodimyum 9 Barlı Sızdırmaz Manyetik Elek Komple Paslanmaz

Izgara Tipi Elek Mıknatıslar

Cam işleme/kırma makinelerinin çıkışına konumlandırılan elek mıknatıslar cam parçaları dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır. Metal parçalar ise neodyum çok güçlü çubukların üzerinde kalır. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4

Kovan Tipi Elek Mıknatıslar

Temizleme açısından kolaylık sağlayan manyetik kovanlar, cam işleme makinelerinin çıkışına uygundur. Bar arası mesafeler firmanızın isteklerine göre tıkanma yapmayacak şekilde tasarlanır. Bar aralarına konulan metal plakalar çarptırmayı sağlayarak maksimum metal ayrışmasına yardımcı olur. Tüm ürünleri aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovanlı Redüksiyonlu Neodimyum Elek Seperator
Manyetik Kovan Tip 1
ferrit manyetik kovan seperatör
Manyetik Kovan Tip 2
manyetik kovan tipi plaka mıknatıs
Manyetik Kovan Tip 3
Manyetik Kovan Tip 4
Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan camlar saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook