Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Çimento Sektörü

çimento fabrikası sektörü

Gıda, plastik, cam sektörlerinde olduğu gibi çimento sektöründe de metal artıklar her zaman bir problemdir. Metal parçaları, makine içinde işlenen çimentolarla birlikte giderse makinelere zarar verebilir. Kırma ve öğütme görevi gören makinelerin içerisine metal gittiğinde makineler yüksek hasar alabilir. Metal partikülleri ayrışmadığında çimento içine karışacak metaller ise kullanım esnasında büyük sorunlara yol açabilir.

Çimento sektörüne özel mıknatıslar ile metal ayrıştırma yaparken tamamen temiz ve güvenli ürün çıktısı alabilirsiniz. Aşağıda sizlere çimento üretim tesisleri için mıknatıs çeşitlerimizi sunuyoruz. Ürünlerimiz paslanmaz ve uzun ömürlü olup firmanıza özel ebatlarda üretilir. İşte çimento fabrikaları için mıknatıs, manyetik seperatör ürünlerimizden bazıları;

Dairesel Giriş Çıkışlı Neodimyum Elek Mıknatıs

Dairesel Giriş Çıkışlı Manyetik Elek Mıknatıslar

Çimento işleme/kırma makinelerinin çıkışına konumlandırılan elek mıknatıslar çimento partikülleri dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır. Metal parçalar ise neodyum çok güçlü çubukların üzerinde kalır. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4

Kovan Tipi Elek Mıknatıslar

Temizleme açısından kolaylık sağlayan manyetik kovanlar, çimento işleme makinelerinin çıkışına uygundur. Bar arası mesafeler firmanızın isteklerine göre tıkanma yapmayacak şekilde tasarlanır. Bar aralarına konulan metal plakalar çarptırmayı sağlayarak maksimum metal ayrışmasına yardımcı olur. Çimento üretim fabrikaları için kovan çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovanlı Redüksiyonlu Neodimyum Elek Seperator
Manyetik Kovan Tip 1
ferrit manyetik kovan seperatör
Manyetik Kovan Tip 2
manyetik kovan tipi plaka mıknatıs
Manyetik Kovan Tip 3
Manyetik Kovan Tip 4
Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan çimento parçaları saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Çimento firmalarına füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook