Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Otomotiv Sektörü

elektrikli araba otomotiv mıknatıs

Pek bilinmese de otomotiv sektöründe de mıknatıs ve manyetik sistemlerin yeri büyüktür. Fren mekanizmaları hatta yakıt sistemlerinde dahil mıknatıslar kullanılmaktadır. Hepimizin vazgeçilmezi olan arabalar ve otomotiv sektörü için mıknatıs imalatı yapıyoruz. Firmamız 20 yılı aşkın süredir manyetik sistemler ve mıknatıs üzerine üretim yapmaktadır. İstediğiniz özel bir mıknatısı bizlere mail atarak sorabilirsiniz.

Adblue dayanıklı mıknatıslardan esnek mıknatıslara kadar otomotiv sektörüne özel mıknatıslar üretiyoruz. Tahmin etmeyeceğiniz alanlarda karşınıza çıkan mıknatıs çeşitleri için Magneteksan olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Otomotiv için esnek mıknatıs üretimi

Çok farklı şekillerde ve alanlarda karşımıza çıkan mıknatıs otomotiv sektöründe de benzer şekilde karşımıza çıkıyor. Fren sistemlerinde kullanılan esnek halka ferrit mıknatıslar kendi imalatımız olup kullanıma sunulmuştur. İşte otomotiv sektörüne özel bazı mıknatıslarımız;

ferrit esnek mıknatıs

Esnek Mıknatıslar

Otomotiv firmalarının kullandığı mıknatıslardan biri olan esnek mıknatıs türü özel bir üretimdir. Ferrit ancak esnek yapıya sahip olan bu mıknatıs fren sistemlerinde kullanılmaktadır. İstediğiniz ebatta esnek mıknatıs üretimi yapılmaktadır. Diğer ferrit mıknatıslarımız için aşağıdaki butona tıklayın.

demanyetizör tünel tipi manyetik alma cihazı

Demanyetize Cihazları

Demanyetize cihazları diğer adıyla Manyetik Alma Cihazları, metal parçaların üzerindeki manyetik alanı nötr hale getirir. Zamanla metal parçalar üzerinde biriken bu manyetik alan araçlara büyük zararlar verebilir. Otomotiv firmalarının kullandığı donanımlardan biri olan Demanyetizörler Magneteksan tarafından üretilmektedir.

ferrit mıknatıslar

Seramik Mıknatıslar 220° Sıcaklığa Dayanıklı

300 Oksit, seramik mıknatıslar yüksek sıcaklığa dayanıklılığı ile tanınır. 220°C sıcaklığa kadar dayanabilen bu mıknatıslar otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Firmamız ferrit mıknatıs çeşitliliğinde yeterli ürün çeşidine sahiptir. Bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

neodyum mıknatıslar otomotiv

Neodyum Mıknatıslar

Yüksek çekim gücü ile ön plana çıkan neodyum mıknatıslar standart olarak 80°C sıcaklığa kadar dayanabilir. 150°C sıcaklığa dayanabilen SH serisi mıknatıslarımızla da sektöre destek olmaktayız.

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook