Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Plastik Geri Dönüşüm Sektörü

plastik geri dönüşüm

Plastik geri dönüşüm sektörü pek bilinmese de ülkemiz için kritik bir öneme sahip. Atık plastiklerin tekrar kullanıma açılması hepimiz için yeni ürün kaynakları demektir. Plastik ürünlerin fiyatlarının sabit kalması veya daha az zamlanması da plastik geri dönüşüm ile mümkündür. Küresel ham petrol fiyatları gün geçtikçe artıyor ve bu durum tüm sektörü etkilediği gibi plastik ürünleri de etkiliyor. Günümüzde atık plastiklerin geri dönüşümü işletmeler tarafından önem verilmiş hale gelmiştir.

Plastiklerin tekrar kullanılabilir hale gelmesi için manuel eleme ve sınıflandırma yapılır. Sonrasında işleme yapılabilmesi için önce ezilir sonra da granül hale getirilir. Plastik enjeksiyon veya granül makineleri tarafından plastikler şeffaf ve opak hale getirilir. En son adım ise işlenmiş bu plastiğin geri dönüştürülen bir malzemeye dönüştürülmesidir.

Plastik ve Kauçuk Firmalarında Mıknatısların Yeri

Plastik ve kauçuk atıkların tekrar kazanılması için gerekli adımları yukarıda yazmıştık. Evlerimize veya marketlere plastik ürünlerin temiz ve metallerden ayrışmış olarak gidebilmesi için mıknatıslara ihtiyaç bulunmaktadır. Magneteksan olarak üretimini yaptığımız mıknatısları plastik enjeksiyon makinelerinin extruder çıkışına konumlandırarak metallerin çıkışını engelliyoruz. Bu sayede evsel atıklar, inşaat atıkları, ilaç şişeleri, pet şişeler vb. tüm atıklar metalsiz şekilde tekrar kullanıma kazandırılır.

Kauçuk firmalarına özel mıknatıs üreten firmamız bu firmaların da çözüm ortağıdır. Konveyör bant üzerinden akan kauçuklar içinden metal ayrıştırmak için plaka mıknatıslarımıza bakabilirsiniz. Veya döküş bölgesine uygun elek mıknatıslarımıza bakabilirsiniz.

Ürettiğimiz neodyum çok güçlü mıknatıslar ile en ufak metal tozlarının geçişini engelliyoruz. İnsan gücü kendi başına bu metalleri ayırabilse de zaman yönetimi açısından uygun olmayacaktır. Bir kişinin saatlerini alabilecek bir metal ayrıştırma işini mıknatıslar saniyeler içinde halleder. Plastik enjeksiyon makineleri için mıknatıs çeşitlerimizi aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Çarptırmalı Elek Mıknatıs

Plastik enjeksiyon makinelerinin extruder çıkışına konumlandırılan çarptırmalı versiyonda plastik parçaları dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır ve bir alttaki mıknatısa çarpma ihtimali çok yükselir. Bu sayede metallerin ayrışması daha kolaylaşır. Ürün komple paslanmaz ve korozyona dayanıklı imal edilir. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Üçgen Elek Mıknatıs

Plastik enjeksiyon makinelerinin extruder çıkışına konumlandırılan üçgen elek mıknatıs minimum yer kaplar. Plastik parçaları dökülürken mıknatıs üzerine çarparak saçılır ve bir alttaki mıknatısa çarpma ihtimali çok yükselir. Bu sayede metallerin ayrışması daha kolaylaşır. Tüm elek mıknatıs seçeneklerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

4 barlı manyetik elek mıknatıs 320 mm
Manyetik Elek Tip 1
6 köşeli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 2
420x420 mm çok güçlü neodyum manyetik elek ızgara seperatör
Manyetik Elek Tip 3
Çekmeceli manyetik elek mıknatıs seperatör
Manyetik Elek Tip 4
Füze mıknatıs manyetik seperatör

Füze Mıknatıslar

Füze mıknatıslar içerisindeki neodyum füze çekirdeği sayesinde ultra çekim gücüne sahiptir. Çekirdeğin üzerine çarpan plastikler saçılma yaparken asla tıkanma yapmaz. Metal tozları ve parçaları füze üzerine ve kenarlarına yapışır. Manuel temizlemeli sistemdir. Füze mıknatıs çeşitlerini aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovan Tipi Elek Mıknatıslar

Temizleme açısından kolaylık sağlayan manyetik kovanlar, plastik kırma makinelerinin çıkışına uygundur. Bar arası mesafeler firmanızın isteklerine göre tıkanma yapmayacak şekilde tasarlanır. Bar aralarına konulan metal plakalar çarptırmayı sağlayarak maksimum metal ayrışmasına yardımcı olur. Tüm ürünleri aşağıdaki butona tıklayarak görebilirsiniz.

Kovanlı Redüksiyonlu Neodimyum Elek Seperator
Manyetik Kovan Tip 1
ferrit manyetik kovan seperatör
Manyetik Kovan Tip 2
manyetik kovan tipi plaka mıknatıs
Manyetik Kovan Tip 3
Manyetik Kovan Tip 4

Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook