Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Mıknatıs Topları, Manyetik Toplar Nedir?

manyetik top stres mıknatısı

Mıknatıs Topları Stres Mıknatısı Nedir?

Top mıknatıs olarak da adlandırılan manyetik mıknatıs topları, stres atmak için yapılmış bir oyuncaktır. Çocuklarda zihin geliştirmek için de tercih edilir. Oyuncak olarak çocuğun top mıknatıs kullanması yutmasına sebep olabilir. Bu yüzden manynetik topları kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

3mm ve 5mm Manyetik Topların Özellikleri

manyetik toplar
manyetik toplar

Manyetik toplar ile ilgili yakın zamanda bir çok video ve tanıtım yapılmakta bunun sonucu olarak manyetik toplar insanların  merakla ilgilendiği bir konu olmaktadır.  Bu mıknatıs topları güçlü Neodymium mıknatıslardan elde edilen minik kürelerdir.  Genellikle ölçüleri 3mm ve 5mm olarak üretilmektedir. Bu minik küreleri birbirine ekleyip çeşitli şekiller oluşturarak eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bu minik mıknatıs toplarının yaratıcılığı da arttırdığı bilinmektedir. Ancak en büyük faydaları stres atmaya yardımcı olmalarıdır. Mıknatıs kürelerin birçok farklı renkte üretime yapılmaktadır. Bunlar arasında mavi, sarı, kırmızı, turuncu siyah vb. renkleri bulunmaktadır. 

İlgili:  5 mm Manyetik Top Satın Al

Mıknatıs Manyetik Topları ve Zihinsel Gelişim

Çok küçük yaştaki çocuklar için zararlı olmakla beraber zihinsel olarak gelişimlerini de sağlamaktadır. Zararlı dememizin sebebi çocukların bu mıknatısları yutabilme ihtimalinin olmasıdır. Bir tane bile  mıknatıs topu yutmak çocukta büyük problemlere yok açabilir. Bu yüzden mıknatıs küreler ile oynarken çocukların çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu kürelerin tedarikini sağlayan ve satışını yapan Magneteksan firması mıknatıslar tarafından doğacak herhangi bir yaralanmadan ve sağlık probleminden sorumlu değildir. 

Ancak bireylerin kontrolünde çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan bu mıknatıslar, adeta 3 boyutlu puzzle imkanı sağlar. Hatta bu mıknatıs topları eskiden kullanılan stres çarklarının yerini almaya başlamış durumda. Evde, işyerinde, okulda canınızın sıkıldığı her yerde bu mıknatıslarla şekil yapmak çok kolaydır. Yaptığınız şekiller sizlere yeni bir fikir verir ve fikirlerinize fikir katarak hayal gücünüzü de geliştirir. Mıknatıs topları sezgilerinizin ve yaratıcılığınızın gücünü ortaya koyacaktır. Çocuklarınızın mutlaka gözetiminiz altında olmalarına dikkat edin.

İlgili:  20 mm Manyetik Top Satın Al

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook