Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

                                                                              TÜRKİYE’NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ.

Mıknatıs Topları, Manyetik Toplar Nedir?

manyetik top stres mıknatısı

Mıknatıs Topları Stres Mıknatısı Nedir?

Top mıknatıs olarak da adlandırılan manyetik mıknatıs topları, stres atmak için yapılmış bir oyuncaktır. Çocuklarda zihin geliştirmek için de tercih edilir. Oyuncak olarak çocuğun top mıknatıs kullanması yutmasına sebep olabilir. Bu yüzden manynetik topları kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

3mm ve 5mm Manyetik Topların Özellikleri

manyetik toplar
manyetik toplar

Manyetik toplar ile ilgili yakın zamanda bir çok video ve tanıtım yapılmakta bunun sonucu olarak manyetik toplar insanların  merakla ilgilendiği bir konu olmaktadır.  Bu mıknatıs topları güçlü Neodymium mıknatıslardan elde edilen minik kürelerdir.  Genellikle ölçüleri 3mm ve 5mm olarak üretilmektedir. Bu minik küreleri birbirine ekleyip çeşitli şekiller oluşturarak eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Aynı zamanda bu minik mıknatıs toplarının yaratıcılığı da arttırdığı bilinmektedir. Ancak en büyük faydaları stres atmaya yardımcı olmalarıdır. Mıknatıs kürelerin birçok farklı renkte üretime yapılmaktadır. Bunlar arasında mavi, sarı, kırmızı, turuncu siyah vb. renkleri bulunmaktadır. 

İlgili:  5 mm Manyetik Top Satın Al

Mıknatıs Manyetik Topları ve Zihinsel Gelişim

Çok küçük yaştaki çocuklar için zararlı olmakla beraber zihinsel olarak gelişimlerini de sağlamaktadır. Zararlı dememizin sebebi çocukların bu mıknatısları yutabilme ihtimalinin olmasıdır. Bir tane bile  mıknatıs topu yutmak çocukta büyük problemlere yok açabilir. Bu yüzden mıknatıs küreler ile oynarken çocukların çok dikkatli olması gerekmektedir. Bu kürelerin tedarikini sağlayan ve satışını yapan Magneteksan firması mıknatıslar tarafından doğacak herhangi bir yaralanmadan ve sağlık probleminden sorumlu değildir. 

Ancak bireylerin kontrolünde çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan bu mıknatıslar, adeta 3 boyutlu puzzle imkanı sağlar. Hatta bu mıknatıs topları eskiden kullanılan stres çarklarının yerini almaya başlamış durumda. Evde, işyerinde, okulda canınızın sıkıldığı her yerde bu mıknatıslarla şekil yapmak çok kolaydır. Yaptığınız şekiller sizlere yeni bir fikir verir ve fikirlerinize fikir katarak hayal gücünüzü de geliştirir. Mıknatıs topları sezgilerinizin ve yaratıcılığınızın gücünü ortaya koyacaktır. Çocuklarınızın mutlaka gözetiminiz altında olmalarına dikkat edin.

İlgili:  20 mm Manyetik Top Satın Al

Son Yazılar

manyetizasyon

Manyetizasyon Nedir?

Mıknatısları manyetik yapan şey nedir? Neden tüm malzeme ve maddelerde manyetik alanlar yoktur? Manyetizasyon, yani mıknatıslanma bilindiği üzere manyetik bir momentten kaynaklanmaktadır. Bunun nedeni, atomlardaki

elektromanyetik mıknatıs

Elektromanyetik Mıknatıs Nedir?

Diğer adı elektromıknatıs olan elektromanyetik mıknatıs, manyetik alanın büyüklüğünü ve yönünü kontrol etmek için elektrik akımının şiddeti ve yönünün değiştirilmesiyle ayarlanabilir bir mıknatıs türüdür. Bu

elektromanyetik indüksiyon

Elektromanyetik İndüksiyon Nedir?

Elektromanyetik İndüksiyon, 1831’de Michael Faraday tarafından keşfedilmiş ve James Clerk Maxwell tarafından matematiksel olarak Faraday’ın indüksiyon yasası olarak tanımlanan, değişen manyetik alan nedeniyle voltaj üretimi,

Yeni Ürünler

Gıdaya uygun mıknatıs olan bu ızgara tipi elek paslanmaz yapıdadır. 9500 Gauss gibi yüksek bir güç sunarken Gauss sertifikalıdır.
100 mm çapında deniz mıknatısı, halkalı yapısı ile denize ve kuyuya salınabilir. Maksimum 250 kg güç sunan bu pot mıknatıs yerli üretimdir.
Özel ölçüsü ve neodyum yapısı ile bu elek mıknatıs inanılmaz bir güç sunar. Ürünleriniz arasından en ufak metal tozlarını dahil çeker.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook