Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Manyetik Kavrama Nedir? Fiyatları ve Avantajları Nelerdir?

Manyetik Kavrama Nedir?

Manyetik kavrama, tıpkı normal bir kavrama sistemi ile çalışan bir materyaldir. Manyetik kavramalar iki mil arasında bağlantı kurmayı sağlayan bir alettir, aynı zamanda bu ürün milleri ayırma görevini de yerine getirebilir. Bu üründe sürtünme kuvveti artması için üzeri sert bir madde ile kaplanır. Bu ürünün normal kavramadan farkı ise temelde baskı plakasıdır ve bu kavramada elektromanyetik alan kullanılır. Manyetik kavrama, pek çok farklı üründe yaygın olarak kullanılan bir makine parçasıdır. Manyetik kavramalar tork aktarımında sıkça kullanılırlar. Manyetik kavramalar hem kontrol hem depratiklik konusunda oldukça avantajlıdır ve bu avantajlar ürünün daha da çok tercih edilmesine neden oluyor.

Manyetik Kavramanın Avantajları

Manyetik kavrama pek çok farklı ayarlama kavramına sahiptir bu sayede istediğiniz ayara kolayca getirebilirsiniz. Bu manyetik kavrama sayesinde torkun hızına sabitleyebilirsiniz ve torku kolayca kontrol edebilirsiniz. Manyetik kavramalar sayesinde torklar daha sabit ve pürüzsüzce ilerlerler. Manyetik kavramaların kullanımı kadar kurulumu da oldukça kolaydır, bu ürün enerji kesiminden hiç etkilenmez ve kolayca kullanabilirsiniz. Manyetik kavramalar güvenlik açısından da oldukça iyi ürünlerdir. Manyetik kavramalar makinelerdeki kaymayı en az seviyeye indirerek hem makinenin performansını yükseltir hem de güvenlik açısından çok daha iyi sonuçlar getirir. Bunun yanı sıra manyetik kavramlar çok uzun ömürlü ürünlerdir, kolay kolay aşınıp zarar görmezler bu sayede ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu manyetik kavramayı bir uzmana ihtiyacınız olmadan kolayca kendi başınıza monte edebilirsiniz.

Manyetik Kavrama Fiyatları

Manyetik kavramalar hayatımızı etkileyen ve hayatımızda büyük yeri olan makineler için oldukça önemli bir parçadır. Bu parça yani manyetik kavramalar pek çok farklı boyutta ve kalite malzemesi açısında farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Bu durumlar da manyetik kavramaların fiyatlarında farklılıklara neden oluyor. Ayrıca bu ürünler aynı özelliklere sahip olsa bile farklı fiyatlarda satışa sunulabiliyor. Bu sebepten ötürü bir manyetik kavrama satın almak istiyor iseniz birkaç farklı satıcıdan fiyat alıp internetten de bakarak bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Manyetik kavramaları özel olarak da ürettirip satın alabilirsiniz.

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

tam manyetik tambur
Tam manyetik tambur mıknatıs sayesinde hammadde içerisinde bulunan manyetik ve manyetik olmayan malzemeler kolayca ayrılır.
Manyetik plakalar eğer 100 mm gibi bir kalınlığa sahip olursa 30 cm mesafeden çekim yapabilir. Tüm manyetik sistemler için ulaşabilirsiniz.
Genellikle gıda ve plastik firmalarının tercih ettiği konveyör bant için plaka mıknatıs ürünlerimiz paslanmaz ve isteğe özel boyutlarda üretilebilir.