Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Manyetik Kavrama Nedir? Fiyatları ve Avantajları Nelerdir?

Manyetik Kavrama Nedir?

Manyetik kavrama, tıpkı normal bir kavrama sistemi ile çalışan bir materyaldir. Manyetik kavramalar iki mil arasında bağlantı kurmayı sağlayan bir alettir, aynı zamanda bu ürün milleri ayırma görevini de yerine getirebilir. Bu üründe sürtünme kuvveti artması için üzeri sert bir madde ile kaplanır. Bu ürünün normal kavramadan farkı ise temelde baskı plakasıdır ve bu kavramada elektromanyetik alan kullanılır. Manyetik kavrama, pek çok farklı üründe yaygın olarak kullanılan bir makine parçasıdır. Manyetik kavramalar tork aktarımında sıkça kullanılırlar. Manyetik kavramalar hem kontrol hem depratiklik konusunda oldukça avantajlıdır ve bu avantajlar ürünün daha da çok tercih edilmesine neden oluyor.

Manyetik Kavramanın Avantajları

Manyetik kavrama pek çok farklı ayarlama kavramına sahiptir bu sayede istediğiniz ayara kolayca getirebilirsiniz. Bu manyetik kavrama sayesinde torkun hızına sabitleyebilirsiniz ve torku kolayca kontrol edebilirsiniz. Manyetik kavramalar sayesinde torklar daha sabit ve pürüzsüzce ilerlerler. Manyetik kavramaların kullanımı kadar kurulumu da oldukça kolaydır, bu ürün enerji kesiminden hiç etkilenmez ve kolayca kullanabilirsiniz. Manyetik kavramalar güvenlik açısından da oldukça iyi ürünlerdir. Manyetik kavramalar makinelerdeki kaymayı en az seviyeye indirerek hem makinenin performansını yükseltir hem de güvenlik açısından çok daha iyi sonuçlar getirir. Bunun yanı sıra manyetik kavramlar çok uzun ömürlü ürünlerdir, kolay kolay aşınıp zarar görmezler bu sayede ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu manyetik kavramayı bir uzmana ihtiyacınız olmadan kolayca kendi başınıza monte edebilirsiniz.

Manyetik Kavrama Fiyatları

Manyetik kavramalar hayatımızı etkileyen ve hayatımızda büyük yeri olan makineler için oldukça önemli bir parçadır. Bu parça yani manyetik kavramalar pek çok farklı boyutta ve kalite malzemesi açısında farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Bu durumlar da manyetik kavramaların fiyatlarında farklılıklara neden oluyor. Ayrıca bu ürünler aynı özelliklere sahip olsa bile farklı fiyatlarda satışa sunulabiliyor. Bu sebepten ötürü bir manyetik kavrama satın almak istiyor iseniz birkaç farklı satıcıdan fiyat alıp internetten de bakarak bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Manyetik kavramaları özel olarak da ürettirip satın alabilirsiniz.

Son Yazılar

manyetik protez diş

Manyetikli Diş Protezi ile Takma Diş Tedavisi

Protez kullanımında sorun yaşayanlar için yeni nesil manyetikli protez dişler kullanılmaktadır. Normal protezlerden farkı içerisinde bulunan mıknatıs sistemidir. Peki bu mıknatıslar ne işe yarıyor? Manyetik

ankara mıknatıs

İzmir Mıknatıs

İzmir Neodyum Mıknatıs Satışı Magneteksan Makine ARGE olarak İzmir Mıknatıs hizmeti vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız ve toptan

ankara mıknatıs

Ankara Mıknatıs

Ankara Neodyum Mıknatıs Satışı Magneteksan Makine ARGE olarak Ankara Mıknatıs hizmeti vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız ve toptan

Yeni Ürünler

25x450 mm kulaklı çubuk mıknatıs neodyum
450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook