Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Elektromanyetik Kavrama Nedir? Nasıl Çalışır?

elektro manyetik kavrama nedir

Elektromanyetik Kavrama Nedir?

Elektromanyetik kavrama, pek çok makinede kullanılan önemli parçadır. Elektromanyetik kavramaların kullanım amacı tork aktarımıdır. Elektromanyetik kavramalar ile normal kavramaların çalışma prensibi aynıdır. Bu yeni tür elektromanyetik kavramaların normal kavrama türlerinden farkı ise baskı plakasıdır. Elektromanyetik kavramalar adı üzerinde elektromanyetik güç ile çalışırlar. Bu kavrama türü teknolojinin gelişmesi ile günümüzde yaygın hale geldi. Elektromanyetik kavramalar ile miller arası bağlantı sağlama ve bağlantı ayırma durumu gerçekleşir. Elektromanyetik kavramaların dış yüzeyi ise sert bir cisim ile donatılır. Elektro manyetik kavrama kullanmanın pek çok farklı kolaylığı ve yararı vardır. Elektromanyetik kavrama kullanmak geleneksel kavrama kullanmaktan çok daha pratiktir. Bu nedenle çok daha yaygın olarak kullanılıyor

Manyetik kavramanın avantajları

Elektromanyetik kavrama normal kavrama türlerine göre çok daha fazla ayarlama moduna sahiptir, böylece bu ürünü alan kişiler torkları için çok farklı ayarlar yapabilirler. Elektromanyetik kavrama ile torkun hem ayarlarını değiştirebilirsiniz hem torkun hızına stabil hale getirerek kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde makine torkları stabil ve pürüzsüzce çalışırlar. Elektromanyetik kavramaların kurulumunu da satın alan kişi kolayca yapabilir. Elektromanyetik kavramaların bir diğer önemli avantajı ise güvenliktir. Bu elektromanyetik kavramalar, geleneksel kavramalara göre çok daha güvenlikli parçalardır. Elektromanyetik kavramalar kullanıldığı makinelerdeki kaymaları engellerken makinenin performansını da büyük ölçüde yükseltir. Kullanım zamanı bakımından da elektromanyetik kavramlar çok uzun yıllar boyunca kullanılmaya uygundur. Bu kavrama türü kolay kolay eskimezler ve aşınmazlar.

Manyetik kavrama fiyatları

Elektromanyetik kavramalar teknolojinin gelişmesi ile daha yaygın olarak kullanılan birer makine parçası olarak hayatımızda yer ediniyor. Elektromanyetik kavramalar üreticiler tarafından farklı boyutlarda ve farklı kalitelerde ve farklı özelliklerde üretilebilmektedir. Üreticilerin uyguladığı farklılıklar da elektromanyetik kavramaların fiyatlarında üzerinde değişime neden oluyor. Elektromanyetik kavramaların fiyatlarının farklılık göstermesindeki bir diğer faktör ise satıcılardır. Satıcılar ürettikleri ürünü istedikleri fiyatlara satmakta serbest oldukları için pek çok farklı fiyat aralığı görmeniz oldukça olasıdır. Eğer istediğiniz bir boyuta sahip elektromanyetik kavrama satılmıyor ise üretici firmalar ile iletişime geçerek istediğiniz gibi bir kavrama yaptırabilirsiniz.

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook