Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Yerinde Manyetik Alan Ölçümü ve Raporlandırılması Hizmeti

mıknatıslanmış uretım sureci

Otomotiv, savunma, gıda ve makine endüstrisinde kullanılan hassas parçaların üzerinde artık mıknatıslanma bulunmaması gerekir. Mevcut artık mıknatıslanma üretim sürecini yavaşlatırlen, nihai ürün yüzeyinde de hatalara ve sorunlara sebebiyet verecektir. Bu sorunların önüne geçmek için hem malzeme üzerinde hem de makine ekipman yüzeyinde manyetik alma operasyonu yapmak gerekmektedir.

Artık Mıknatıslanma Ölçümü Nasıl Yapılır ?

Üretim prosesinde kullanılan makine, ekipman ve teçhizatın non manyetik olması gerekmektedir. Mevcut hat üzerinde bulunan mıknatıslanma ürün akışı sırasından parçaların birbirlerine yapışmasına sebep olur. Magneteksan firması olarak ortaya çıkan mıknatıslanın sebebini yerinde ölçüm yaparak tespit ediyoruz.

Gerekli olan demanyetizasyon makinesi için fiyat çalışması yapıyoruz.

Mıknatıslanmış parçalar üretim sürecinde problem yaratır. Magneteksan olarak yerinde ölçüm hizmeti veriyoruz.

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook