Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Mayın Avlama Gemilerinde De-Gauss Sistemi

mayın tarama gemisi de gauss

Mayın tarama ve imha etme gemilerinde bulunan Degaussing sistemi manyetik mayınların patlamasını engelleyen bir sistemdir.

Degauss sistemi nedir ?

Mayın, Torpido veya manyetik alan etkisi altında tetiklenen deniz silahlarının ateşlemesini engellemek için Degauss sistemi kullanılır. Geminin 3 boyutlu olarak bakır direkler ile sarılarak manyetik izdüşümün 0 indirilmesi yapılır. Bu sayede manyetik mayın ile temas eden bir geminin, mayını patlatması engellenmiş olur.

Bir geminin manyetik izini azaltmak, manyetikliği gidermek Mayın tarama sınıfı gemilerinin mayınlardan korunmasına yardımcı olmak için çok önemlidir.

Bir Geminin Manyetik İzini Nasıl yok edilir ?

Bir geminin manyetik izinin yok edilmesinin bir kaç farklı yolu olmasına rağmen, en orjinal ve doğru metod geminin gövdesinin elektromanyetik bobinler ile sarılmasıdır.

Gemiye giren her parça ve ekipmanin manyetik alanın hesaplanmış olması gerekmektedir. Oluşturulacak degauss sistemi mevcut ekipmanların yaydığı manyetik alana göre gerekli olan antimanyetik alanı hesaplayarak 0 manyetik alan oluşturacaktır. Böylece metal yüzey arayan bir torpidoyu yada manyetik alan etkisi altında patlayacak olan bir mayını etkisiz hale getirebilmek için gemi çalışmasını yapabilecek duruma gelecektir.

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook