Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Ameliyat Ekipmanlarının Demayetizasyonu

Ameliyat malzemeleri

Ameliyat ve hastane ekipmalarının yüzeyinde oluşan artık mıknatıslanma malzeme yüzeyinde veya operasyon sırasında hastaya problem yaratabilir.

Hastane ekipmanları Mıknatıslanırsa ne olur ?

Neşter, makas, iğne gibi insan vücuduna giren veya temas eden malzemelerin kaplamasının çok iyi derece yapılması gerekmektedir. Mıknatıslanan metal malzemeler kaplama prosesinde yüzeylerine istenilen derecede koruyucu malzeme alamaz. Aynı zamanda kaplama havuzu içinde bulunan metal partiküllerinde yüzeylerine yapışmasını sağlar. Saklama koşullarına göre yüzeyleri iyi bir şekilde kaplanmayan malzemeler, hatanın olduğu bölgeden oksitlenmeye başlar.

Metal yüzeyinde oluşan artık mıknatıslan, havada serbest halde gezen metalleri yakalar. Toz metalin yapışması sonucu operasyon sırasında insan vücuduna girebilecek duruma gelir.

Mıknatıslanmış bir cımbız ile alınmak istenen metal malzeme operasyonu yapan doktara problem çıkartacak. İstediği gibi yakalamasını engelleyecektir. Aşağıda örnek video gösterilmiştir.

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook