Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

TÜRKİYE'NİN MIKNATIS MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

Ara
Close this search box.

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir.

Manyetik alana maruz kalanların kız çoçuğumu olur ?

Dünyamız üzerinde yaşayan bir çok farklı yaşam türü, kaynağı belli olan yada olmayan farklı maynetik alana maruz kalmaktadır. Dünya yüzeyinde bulunan jeomanyetik alanın 0,30 Gauss ile 0,70 Gauss arası olduğu varsayılmaktadır. Günümüzde kullanınan eletkromanyetik ekipmanlar, trafolar, elektrik dağıtım merkezkeri çok büyük elektromanyetik alan üreticisidir. Bu değer basit bir trafo için 100 Gauss civarında olmaktadır. Daha güçlü neodimyum mıknatıslarda ise 6000 Gauss ortalama manyetik alan şiddeti ortaya çıkmaktadır. Mr cihazı gibi çok yüksek elektrmanyetik alan yayan cihazlarda ise 20000 Gauss’a kadar manyetik alan üretebilmektedir.

Yapılan çalışmalar manyetik alanın cinsiyet belirmede tam olarak etkisini açıklamamakla beraber devam eden çalışmalar ileride bize sorumuzun cevabını tam olarak verecektir.

elektromanyetik alanın cinsiyet üzerine etkisi

Elektromanyetik alanın cinsiyet üzerine etkisi halen araştırılmaktadır.

Son Yazılar

manyetik alan cinsiyet üzerine etkisi

Manyetik Alanın Cinsiyet Üzerine Etkisi Nedir ?

Elektromanyetik alanın cinsiyet belirleme üzerine etkisi yıllardır devam eden çalışmalar içermektedir. Cinsiyet oluşumunda bir çok farklı etken meydana gelmektedir ve çoçuğun cinsiyetini belirlemektedir. Manyetik alana

Yeni Ürünler

450 mm boydaki neodyum mıknatıslardan üretilen bu çubuk mıknatıs en ince metal partiküllerini bile çekecek şekilde tasarlandı. Yerli üretimdir.
Elek mıknatıs ile ürünleriniz içerisinde dolaşan en ince metal tozlarını dahi yakalayın. Paslanmaz ve sızdırmaz elek mıknatıslar stoklarda.
Çok güçlü Neodimyum, paslanmaz ve cidarlı DN65 Manyetik Filtre, içerisinden geçen sıvılardan veya gazlardan demir içeren parçacıkları yakalar.
Bizi Ara
Whatsapp
Konum
Facebook