Mıknatıs – Neodyum Mıknatıs | Magneteksan

Elektromıknatıs İmalatı

elektromıknatıs imalatı

Elektromıknatıs Nedir?

Elektromıknatıs enerji verildiği zaman manyetik alan yardımı ile etrafında bulunan metal partikülleri üzerinde tutan sistemlerdir. Magneteksan Makine Arge olarak istenilen ölçüde ve kaldırma kapasiteli elektromıknatıs imalatı yapılmaktadır.

Elektromıknatıs genel olarak metal partikülleri kaldırma amaçlı kullanılmak beraber birçok farklı makine ve sistemde kullanılmaktadır. Bilimsel laboratuvarlardan hurda ocaklarına kadar bir çok kuruluş elektro-mıknatısların nimetlerinden faydalanmaktadır.  Otomotiv sektöründe elektromıknatıslar firen ve kavramalarda kullanılır. Fabrikalarda ise çelik kütükleri, metal sacları ve şekillendirilecek metal ürünleri taşımak veya sabitlemek için kullanılır.

Özel Tasarım Elektromıknatıs Üretimi

Özel Tasarım Elektromıknatıs Üretimi Magneteksan Makine Arge firması olarak imalat ve otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu elektromıknatısların üretimini gerçekleştirmekteyiz.  Magneteksan, otomotiv sektörü için insan eli değmeden üretimi yapılan parçaların taşıma için gerekli olan elektromıknatıs üretiminde uzmanlaşmış bir firmadır.  Genç, dinamik ve yüksek mühendislik kabiliyeti ışığında kendi tasarım, test, üretim teknolojisi ve üretim destekli AR-GE merkeziyle özel sektöründeki değişimlere ve müşteri özel isteklerine cevap vermeye yönelik ürün gamını hızlı bir şekilde geliştirmektedir.

Özel Tasarım Elektromıknatıs Üretimi elektrik enerjisi verildiği zaman malzeme ile manyetik etkileşime girerek taşıma, robot ile kontrol ve otomasyon destekli üretim imkanı sunar. Elektromıknatıs sistemi bir çok mühendislik disiplinin birleşmesi ile ortaya çıkan bir üründür. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını minimum maliyet ile en hızlı şekilde çözmeye odaklı bir çalışma sistemimiz vardır.

Elektrikli Mıknatıs İmalatı

Büyük çekim gücüne sahip olan elektrikli mıknatıs modelleri her firmanın ihyacı olabilir. Üretimini yaptığımız elektrikli mıknatıslar istediğiniz ebatta olabilir. Magneteksan Makine Arge olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkürler. Bizlere her zaman destek kısmından ulaşabilirsiniz.

Cıvata Taşıma Elektromıknatıs

YouTube video

Hurda Elektromıknatısı İmalatı

YouTube video

Son Yazılar

küçükçekmece mıknatıs

Ferrit (Oksit) Mıknatıs Nedir?

Seramik mıknatıslar veya diğer adıyla ferrit mıknatıslar, kömür mıknatıs veya oksit mıknatıs olarak da adlandırılır. Neodyumlara göre daha ucuz ve daha az çekim güçleri vardır. Dayanıklılık oranları

zeytinburnu mıknatıs

Zeytinburnu Mıknatıs

İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs İmalatı Magneteksan Makine ARGE olarak İstanbul Zeytinburnu Mıknatıs Firması olarak hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın bu sektörde hizmet veren olarak manyetik alan çözümleri sunmaktayız

Yeni Ürünler

Tam manyetik tambur mıknatıs sayesinde hammadde içerisinde bulunan manyetik ve manyetik olmayan malzemeler kolayca ayrılır.
Manyetik plakalar eğer 100 mm gibi bir kalınlığa sahip olursa 30 cm mesafeden çekim yapabilir. Tüm manyetik sistemler için ulaşabilirsiniz.
Genellikle gıda ve plastik firmalarının tercih ettiği konveyör bant için plaka mıknatıs ürünlerimiz paslanmaz ve isteğe özel boyutlarda üretilebilir.