Diş Tedavisi

Yüzüne Mıknatıs Tutuldu ve Yanağındaki Metal Tespit Edildi

Doktora kontole giden Faik AKIN yanağında metal parçası olduğu tespit edildi. 15 sene boyunda yanağının içinde metal olduğunu kendisi anlamamış ve diş kontrolüne geldiğinde fark edildi. Erzincan’da meydana gelen olay 63 yaşındaki Faik AYDIN’ın başına geldi.

Mıknatıslar Vücudumuza Zarar Verir Mi?

Mıknatısı vücudumuza tutmak, yaklaştırmak aslında zararlıdır. Ancak şans eseri böyle bir metalin vücutta tespit edilmesi açısından faydalı olmuş. Tabi ki biz mıknatısı yanağınıza getirin ve kendinizi de sürekli kontrol edin demiyoruz. Eğer Faik AKIN gibi hızarla çalışırken zincirinin kopması sonucu yanağına çarpması gibi benzer bir olay yaşamadıysanız endişe etmenize gerek yok. Neodyum mıknatıslar doğadaki en güçlü mıknatıslardır. Özellikle kalp pili olanlar bu mıknatıslara yaklaşmamalıdır.

Erzincan Maslahlı mahallesinde evli ve 2 çocuk babası olan Faik AKIN’ın gitmiş olduğu diş hastanesi ise şu: Binali Yıldırım Üniversitesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi. Çenesinin röntgeni çekilmesi üzerine yanak içinde metal tespit edilen Faik AKIN’ın yanağına daha sonra mıknatıs yaklaştırılarak bu durum kesinlik kazanmış oldu. Daha sonra bu metal parçanın çıkartılması için ayrıca muayene olacaktır.

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook