Sızdırmaz Neodimyum Mıknatıs Plaka

Plaka Mıknatıs 

Gıda firmaları için sızdırmaz plaka neden gerekli?

Manyetik plaka seperatörler Türkiye piyasasında bir çok farklı isimde, levha mıknatıs, mıknatıslı levha, plaka mıknatıs gibi isimlendirilmektedir. Neodimyum mıknatıslar kullanılarak yapılan manyetik ayırıcılar, dışarıdan hiç bir durumda etkilenmeyecek şekilde sızdırmaz olarak özel kaynak yöntemi ile kapatılırlar. Kullanım alanına göre farklı tasarım şekillerinde imal edilirler ve döküş bölgelerine, silo içine, konveyör bant üzerine, konik açılı yüzeyli ve sabit askılı şekilde üretilebilmektedir.

Dışarıdan su almayacak şekilde sızdırmaz üretilen manyetik ayırıcılar sulu ve nemli ortamlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Gıda ile temas eden mıknatısların yüzeyleri paslanmaz malzeme ile kapatıldığı için Gıda Standartları açısından bir problem teşkil etmez. Şeker, un, mısır ve tahıl ürünleri mıknatıs malzemenin yüzeyi ile direkt temas edebilir böylece derinlemesine mikronize tozları ayırırlar.

Kulaklı plaka mıknatıslar hakkında detaylı bilgi için bu sayfayı  inceleyebilirsiniz.

Neodimyum Sızdırmaz Mıknatıs Yüksek Gausslı

Sızdırmaz Özellikli Mıknatısın Faydaları

  • Mıknatıs plakanın paslanmaz zırhından içeri girebilecek olan su, nem veya asidik sıvılar mıknatıslara doğrudan zarar vererek manyetik güclerini yok ederler.
  • Mıknatıslı plaka ya da bar malzemenin yüzeyinde oluşabilecek çukur içerisinde bakteri oluşmasına sebebiyet verirler.
  • Özellikle manyetik filtre tarzı kullanılan mıknatıslar suyla sürekli temas ettiklerinden dolayı paslanmaz zırh içerisinde olmaları kullanım ömürlerini artırırlar.
  • Sızdırmaz zırh malzemesi olan 316 Paslanmaz ve 304 Paslanmaz çelik kaliteleri gıda ürünleri üretimi yapan firmaların üretim hatlarında kullandıkları malzemeler ile aynı olup gıdaya uygundur.

Menteşeli Neodimyum Mıknatıs Ayırıcı Plaka

Menteşeli neodimyum mıknatıs ayırıcı ile plaka yüzeyinde birikmiş olan metal tozlarını el değmeden kolayca ayırılabiliriniz.

Sıyırıcı plakası sayesinde mıknatıs yüzeyindeki metal tozları temizleme süreleri azalmaktadır.

Mıknatıs Çivi, Cıvata, Somun
Menteşeli Neodimyum Mıknatıs Plaka
Call Now Button
WhatsApp chat