HİDROLİK FREZE TEZGAHI OTOMASYONU 

Sadece mekanik aksamı mevcut freze tezgahının hidrolik sistemi revize edilip otomatik kontrol ile tekrar çalışması sağlanmıştır.

Hidrolik Freze Tezgahi Otomasyonu

Eski bir hidrolik freeze tezgahinin tekrar otomasyonu yapılarak kullanımına tekrar başlanmıştır.

Eski üzerinde mevcut çalışmayan pano atıldı ve yeni kumanda panosu projesi çizilerek yapıldı.

Çalışmayan hidrolik sistem ise yenilenerek çalışırır duruma getirildi.

Otomasyon Hizmetlerimiz;

Hidrolik Freeze Tezgahı otomasyonu,

Revolver Otomasyonu,

Torna ve Freeze Digital Otomasyon ve Revizyon,

Hidrolik press Otomasyonu ve Revizyonu hizmetlerimiz vardır.

GIDA PRES MAKİNESİ OTOMASYONU

Haznede bulunan meyve püresi hidrolik pres yardımı ile basılmakta ve presten çıkan meyve püresi istenen boyuta ulaştığında sensör yardımı ile kontrol panosuna sinyal göndermektedir. Gelen sinyal ile sistemin bıçakları aktif edilir ve meyve barının kesim işlemi gerçekleştirilerek banttan akışı sağlanır.

Sistemin otomasyon ünitesi Magneteksan Makine Arge tarafından yapılmıştır.

Spool Winding Makara Sarma Makinesi

Magneteksan Makine Arge tarafından üretilen spool winding makinası ile istenilen ürünü istenilen şekilde bir makaraya sarma işlemini gerçekleştirir. Makinanın tamamı yerli üretim ve Türk mühendis ekip tarafından tasarlanmış ve üretimi yapılmıştır.

Otomatik şerit sarma makinası ile bir çok ürün kolaylıkla istenilen bir makara sistemine sarılabilir. İplik, şerit band, plastik şerit vs. gibi ürünleri el değmeden üretim hattının sonundan paketleme yapılacak makaraya sarma işlevini yerine getirir.

Yapışkan Malzemenin Mukavemetini Test Etme Cihazı

Loop Tack, 90 Derece Peeling ve 180 Derece Peeling Test Cihazı

Magneteksan Makine Arge San. Tic. Ltd. Şti, yapışkan malzemelerin mukavemetinde kullanılan test cihazlarının üretimini yapmaktadır. Sektörde “Adhesive Loop Tack” , “90 Degree Peeling” ve “180 Degree Peeling” olarak adlandırılan testleri tek cihazda toplamayı başarmıştır.

Loop Tack / Spiral Yapışkanlık Mukavemet Test Cihazı

Yapıştırıcı malzemenin “LOOP TACK” testi ile mukavemetinin tespiti. Loop Testi malzemenin ilk yapışma mukavemetini belirlemektedir. Tek tarafı yapışkanlı yüzey standartlar ile belirlenmiş yüzeye yapıştırılır. Çekme kuvvetine karşı gösterdiği direnç ölçülerek belirlenir. Bu test sırasında yapışkan bant spiral şeklini aldığı için teste bu isim verilmiştir.

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook