U mıknatıs

Mıknatıs Yutulursa Ne Olur? Neler Yaşanır?

Bir yuvarlak neodyum mıknatıs yutarsanız vücuttan atılması gerekir diye düşünüyorsunuz. Fakat durum bu kadar basit değil. Sert cisimler sindirilmeden vücuttan atılsa da mıknatıs olayında durum biraz daha farklı.

Sonuçta neodyum mıknatıstan bahsediyoruz. Eğer güçlü bir mıknatıs yuttuysanız 30 dk sonra prize yaklaştığınızda elektrik sizi çarpabilir.

2 saat sonra ise ağır ve sert, yani yoğunluğu yüksek bir cisim yuttuğunuz için karnınızda güzel bir ağrı başlar.

4 saat sonra artık metal insan denilir size. Metallere yaklaştığınızda vücudunuz çekilmeye başlar. Bir nevi manyetik bir insan olmuşsunuzdur.

Bağırsaklara Ulaşan Bir Cisim Var!

8 saat sonra, yutulan mıknatıs bağırsaklara ulaşmıştır. Bu saate kadar ciddi bir sıkıntı geçirmediyseniz şu andan sonra pek iç açıcı haberlerimiz yok. Çok sayıda mıknatıs yuttuysanız hele hiç iyi haber alamazsınız.

12 saat sonra bu mıknatıslar bağırsaklar içinde birbirine yapışır ilerleyemez hale gelir. Bu anda bağırsaklarda ciddi bir ağrı hissetmeye başlarsınız. Ve sindirim sisteminiz hasar almaya başlamıştır.

15 saat geçtikten sonra ince bağırsaklar tıkanmaya başlar. Öyle ki, tükettiğiniz yeni yiyecekler artık ilerleyemez ve birikir. Kramplar hissetmeye başlarsınız.

20 saat sonra artık bağırsaklardan geçen hiç birşey olmadığı için kabız olmuşsunuzdur. Yiyecekler bağırsaklarda bekler bekler ve birikir.

Balon mu yuttuk!

25 saat geçtikten sonra karnınızda büyük bir şişlik oluşur. Sanki yılların vermiş olduğu göbekli bir insana dönüşürsünüz. Devamlı olarak gaz çıkarmaya başlarsınız. Karnınız balon gibi olmuştur.

35 saat sonrasında bağırsaklar artık çığlık atmaya başlar. O kadar baskı oluşur ki ses olmaması mümkün değildir. Bir kaç saat sonra ise yediklerinizi sindiremediğiniz için tekrar ağızdan çıkarırsınız yani kusmaya başlarsınız.

48 saat sonra bağırsaklar artık kendini bırakır ve çalışmayı durdurur. Bağırsak eğer fazla yük sebebiyle yırtılırsa içindeki bakteriler alt karına doğru ilerler.

55 saatin ardından bu bakteriler ciddi enfeksiyonların habercisi olur. Bunların başında ateş gelir. Fena şekilde bir üşüme alır sizi.

Kalp Çarpıntıları Başlar!

3 gün geçtiğinde artık ciddi hayati bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Kalbiniz normalden daha hızlı çarpmaya başlar ve doktora görünmeniz gerekir.

4’üncü gün sonunda bağırsaklarınız da delik olduğu için artık kanlı ishal olmaya başlarsınız. Bunu takip eden de bir iç kanama olacaktır. Gittikçe daha fazla kan kaybı yaşayacaksınız.

6’nci gün sonunda ise vücut şoka girer ve kalp fonksiyonlarını tam yerine getiremez. Yeteri kadar kan pompalayamaz. Kansız kalan diğer organlarınız da çalışmaz hale gelir.

7’nci gün sonunda ise ölüm gerçekleşir.

Buradan çıkarılacak sonuç; mıknatıslara karşı daha dikkatli oluyoruz ve olası bir yutma durumunda acilen doktora görünüyoruz.

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook