manyetik çubuk

Manyetik Çubuk

Manyetik Çubuk Ölçüleri Nedir ? 

Gıda sektöründe kullanılan manyetik çubuk, ürün içinde yer alan ferromanyetik metal partikülleri ayırmak için kullanılır. Ø25mm, Ø32mmm gibi bir çok farklı ölçüde Magneteksan firması tarafından uzun yıllardır gıda, geri dönüşüm, maden ve savunma sanayi için bu ürünün üretimini yapmaktadır. Neodyum mıknatıs kullanılarak üretilen bu çubuklar 30 micron’a kadar ürün içinde bulunan kontamine tozları ve metal olmayan sert aşındırıcı malzemeleri ayırır. 

Tel çekme üretimi yapan bir firmada çekilen ürün üzerinden kopan metal tozlar yardımcı soğutma sıvısı ile birlikte depolarda birikir. Sıvı içinde metal birikmesi sonucu, tekrar sisteme verilen soğutma sıvısı malzemenin yüzeyini bozar. Hadde yapan sert malzemenin ömründen yer, bakım sürelerini kısaltır. Sisteme eklenecek olan bir çubuk ile birlikte sıvı içinde metal ferromanyetik malzemeler toplanır. Manyetik çubuk seperatörün manyetik alanın etkisiyle metal malzemeler ile birlikte metal olmayan malzemelerde yakalanır. Taşlama makinesinin taşından aşınan malzemeler metal değildir, ama sıvı içinde metal ve metal olmayan malzemeler topluca gezdiği için manyetik kapan bunların hepsini yakalar. 

Mıknatıs Filtre Manyetik Seperatör

Mıknatıs Filtre Manyetik Seperatör

Manyetik Çubuk Mıknatısın Faydaları

  • Sistemin içinde yer alan ferromanyetik tozların ayrılmasını sağlar. 
  • Ferromanyetik tozlar ile birlikte metal olmayan aşındırıcı malzemeleri de toplar. 
  • Soğutma sıvısı ile birlikte sisteme tekrar dahil olan metal malzemelerin ekipmana zarar vermesini engeller.
  • Sıvı içinde yer alan metal malzemelerin ortaya çıkardığı aşınmanın engellenmesi sonucu planlı bakım süreleri uzar. 
  • Sıvı içinde uzun süre bekleyen metal partiküller bakterimi oluşumuna sebep olup, ellerde kızarıklara ve yaralara sebep olur. Bu sorunun önüne geçilmiş olur. 
  • Mekanik filtrelerin ömrünü uzatır. 
Manyetik çubuk

Manyetik çubuk

Daha bir çok faydası olan manyetik çubuklar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için info@magneteksan.com adresinden ya da 0216 596 54 66 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Detay bilgi için lütfen tıklayınız…

manyetik çubuk

manyetik çubuk

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook