Küp Neodyum Mıknatıs

Küp Neodyum Mıknatıs Nedir?

Manyetik çekim alanına sahip olan neodyum küp mıknatıs hemen hemen teknolojinin her alanına girmeye devam ediyor. Mıknatısların her alanda kullanılmak üzere farklı boyut ve türleri vardır. Bu sayede istenilen alana kolaylıkla uyum sağlayabilirler. İhtiyaç duyulan mıknatıs türü aranarak, gerekli cihazlara yerleştirilir ve kullandığımız eşyalarla karşımıza gelir. Bazen biz mıknatısı görmeyiz ve önemini de fark etmeyiz. Bir mıknatıs türü olan Neodyum mıknatıslar, en güçlü mıknatıs türleri arasındadır. Son dönemlerde popülerliği iyice artan bu türün pek çok farklı şekil ve boyutlarda olanları mevcuttur. Küp neodyum mıknatıslar da bunlardan bir tanesidir. Bu mıknatısları diğer türlerinden ayıran bazı özellikler bulunur. Bunları da ayrıntılı olarak aşağıdaki listede görebilirsiniz.

Küp Neodyum Mıknatısların Özellikleri

Küp mıknatıslar da diğer mıknatıslar gibi çekim gücüne sahiptir ve değişik alanlarda kullanılır. Aşağıda dikkat çekici yönleri ele alınmıştır.

  • Çekim güçleri kuvvetli mıknatıslardır.
  • Korrazyona karşı oldukça dayanıklı mıknatıslardır.
  • Değişik şekillere bürünebilirler.
  • Küp mıknatıslarda da iki zıt kutup bulunur.
  • Her tarafı aynı ölçüde olan küp mıknatıslar, kolayca yapışabilme özelliği gösterir.
  • Büyük şekiller oluşturmanıza yardımcı olur.

Küp Neodyum Mıknatıslar Nerelerde Kullanılır?

Neodyum mıknatıs küp modeli esasen pim plakaları ve manyetik yüzeyler için kullanılmaktadır. Sanayinin birçok alanında, evimizdeki eşyalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Örneğin; evlerdeki buz dolaplarının içerisinde küp neodyum mıknatıslar bulunmaktadır. Bunların ideal olanları 5mm kenar uzunluğuna sahip olanlarıdır.

Küp Neodyum Mıknatıslar Nerelerde Satılır?

Küp neodyum mıknatıs modelinin pek çok farklı boyut ve çeşidi bulunmaktadır. Sitemizde bu mıknatısları görebilir, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bunun yanında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizleri ilgili numaramızdan arayabilirsiniz. Magneteksan olarak müşterilerimize vereceğimiz en büyük güvencemiz yaptığımız çalışmalardır. Bu çalışmaları takip edebilir, sizde bu ailede yer edinebilirsiniz. İstediğiniz mıknatıs türünü bizlere bildirdiğiniz takdirde, en uygun fiyata bu mıknatısa sahip olabilirsiniz. Özellikle büyük boyutlardaki mıknatısları piyasada bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için yurt dışı bağlantılarımızla en iyi ve en kaliteliyi getirtmeye çalışıyoruz. Bu yüzden büyük mıknatıslar için özel istek olarak bizlere taleplerinizi iletmeniz gerekecektir.

 

İlgili diğer makale;

Neodyum Mıknatıs Nedir?

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook