Gıda Güvenliği İçin Mıknatıs Ölçümü Nasıl Yapılır?

Gıda üretimi için mıknatıs ölçümü yapan firmamız aynı zamanda manyetik alan ölçümü de yapmaktadır. Manyetik kalibrasyon işlemi gıda ve gıda ile temas eden malzemeler için gereklidir. Bunların üretimini yapan firmalar üretim hatlarında istenmeyen metalleri yakalamak için kullandıkları mıknatısları belli zaman aralıklarında kontrol ettirmelidir. Üretim hattınızda kullandığınız mıknatıs görüntü itibariyle uygun gözükebilir ancak gauss metre ölçüm aleti ile kontrol edilip uygunluğu gözlemlenmedir. Magneteksan Makine Arge firması olarak Gıda üretimi yapan firmalara Mıknatıs uygunluğu hizmeti vermekteyiz. Sektörde bu yapılan hizmete; mıknatıs ölçümü, mıknatıs kalibrasyonu, mıknatısların gücünün kontrolü vb. gibi bir çok farklı isim verilmektedir. Mıknatıs kontrolü yetkin kişi ve kurumlar tarafından yapılmalıdır. BRC denetimlerinde dikkat edilen bütün hususlar göz önüne alınarak her hat için mıknatısların sahip olduğu gauss değerlerini gösterir sertifika düzenlenmektedir.

Mıknatıs Ölçümü Kontrol Noktaları

Üretim hattında kullanılan mıknatıs ekipmanları mıknatıs kalibrasyonu hizmeti altında aşağıdaki ana başlıklar da kontrol edilir.

  • Manyetik ekipmanın, “parmak mıknatıs, ızgara mıknatıs, mıknatıslı filtre, mıknatıs plaka” sahip olması gereken min. gauss miktarı kontrol edilir. 
  • Mıknatısın kutup aralıkları kontrol edilir.
  • Mıknatısın genel özellikleri, korozyon, darbe, bakteri oluşumu gibi. özellikleri kontrol edilir.
  • Mıknatısın maruz gördüğü sıcaklık kontrol edilir.
  • Mıknatıs ve ürün etkileşimi kontrol edilir.
mıknatıs kontrorü

Gauss Metre Özellikleri,

Manyetik ekipmanların sahip olması gereken gauss değerini ölçerken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise, ölçümü yapan gauss metre cihazının sahip olduğu prob özelliğidir. Aynı zamanda gauss metre cihazı belli aralıklarda kontrol edilmeli ve kalibrasyonu yapılmalıdır. Kendi bünyemizde ölçüm hizmetinden önce ve sonra gaussmetre cihazı kontrol edilir.

Firmamız manyetik alan ile ilişkili konularda gıda güvenliğini artırmak için devamlı kendini geliştirmektedir. Bu konuda firma ziyaretleri yapmakta ve yüz yüze mıknatıs kalibrasyonu ile ilgili konularda müşterilerinin sorularını yanıtlamaktadır. Ölçüm hizmeti için gıda üretimi yapan müşterilerini ziyaret eden ekipte yer alan yetkili, Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış Malzeme Yüksek Mühendisidir. Halen Gebze teknik üniversitesinde Manyetik Malzemeler üzerine doktora eğitimine devam etmektedir. Sektörde yeterli bilgi ve deneyime sahip en yetkin kişidir.

Mıknatıs Kontrolü Pendik İstanbul

Mıknatıs Kontrolü

Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP), Hazard Analysis and Risk-Based Preventive Controls (HARPC), Food Safety Modernization Act (FSMA), Critical Control Points (CCPs), Ön Gereksinim Programı (ÖGP), Operasyonel Ön Gereksinim Programı (OP ÖGP) ve Kritik Kontrol Noktaları (KKN), üretim HACCP sistemi gibi Gıda Üretimi konuların da sürekli kendimizi geliştirmeye çalışmaktayız. Magneteksan firmamız Mıknatıs kontrolü BRC Global Standards ( BRC denetimi) kurallarına uygun bir şekilde mıknatısları kontrol etmekte, mıknatıs kalibrasyonu prosedürüne göre raporlandırmakta ve olması gereken standartları siz değerli müşterilerimize bildirmekteyiz.

Firmamızın Özellikleri

Mühendis Kadro

Manyetik alan üzerine çalışmış yetkin mühendis kadro.

Hızlı ulaşım ve iletişim.

En hızlı sürede keşif ve ölçüm hizmeti.

Akademik Bilgi Birikimi

Manyetik alan konusunda akademik bilgi birikimi.

Genç ve Teknolojik

Genç ve teknolojik altyapısı ile manyetik sektörüne test hizmetleri vermektedir.

Mıknatıs Kalibrasyonu

BRC ve HACCP kurallarına uygun sertifikalı mıknatıs kalibrasyonu

Gauss Ölçümü

Gıda üretimi yapan veya gıda ile temas eden ürünleri üreten firmaların mıknatıslarının kontrolü

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook