+90 0536 884 84 07 WhatsApp
+90 216 596 54 66

Gıda Güvenliği için Mıknatıs Ölçümü

Gıda üretimi yapan firmalar üretim hatlarında istenmeyen metalleri yakalamak için kullandıkları mıknatısları belli zaman aralıklarında kontrol ettirmelidir. Üretim hattınızda kullandığınız mıknatıs görüntü itibariyle uygun gözükebilir ancak gauss metre ölçüm aleti ile kontrol edilip uygunluğu gözlemlenmedir. Magneteksan Makine Arge firması olarak Gıda üretimi yapan firmalara Mıknatıs uygunluğu hizmeti vermekteyiz. Sektörde bu yapılan hizmete; mıknatıs ölçümü, Mıknatıs kalibrasyonu, Mıknatısların gücünün kontrolü vb. gibi bir çok farklı isim verilmektedir. Mıknatıs kontrolü yetkin kişi ve kurumlar tarafından yapılmalıdır. BRC denetimlerinde dikkat edilen bütün hususlar göz önüne alınarak her hat için mıknatısların sahip olduğu gauss değerlerini gösterir sertifika düzenlenmektedir.

Kontrol Noktaları

Üretim hattında kullanılan mıknatıs ekipmanları aşağıdaki ana başlıklarda kontrol edilir.

  • Manyetik ekipmanın, “parmak mıknatıs, ızgara mıknatıs, mıknatıslı filtre, mıknatıs plaka” sahip olması gereken min. gauss miktarı kontrol edilir. 
  • Mıknatısın kutup aralıkları kontrol edilir.
  • Mıknatısın genel özellikleri, korozyon, darbe, bakteri oluşumu gibi. özellikleri kontrol edilir.
  • Mıknatısın maruz gördüğü sıcaklık kontrol edilir.
  • Mıknatıs ve ürün etkileşimi kontrol edilir.
mıknatıs kontrorü

Gauss Metre Özellikleri,

Manyetik ekipmanların sahip olması gereken gauss değerini ölçerken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise, ölçümü yapan gauss metre cihazının sahip olduğu prob özelliği. Aynı zamanda gauss metre cihazı belli aralıklarda kontrol edilmeli ve kalibrasyonu yapılmalıdır. Kendi bünyemizde ölçüm hizmetinden önce ve sonra gaussmetre cihazı kontrol edilir.

Firmamız manyetik alan ile ilişkili konularda gıda güvenliğinı artırmak için devamlı kendini geliştirmektedir. Bu konuda firma ziyaretleri yapmakta ve yüzyüze mıknatıs kalibrasyonu ile ilgili konularda müşterilerinin sorularını yanıtlamaktadır. Ölçüm hizmeti için gıda üretimi yapan müşterilerini ziyaret eden ekipte yer alan yetkili, Yüksek Lisans eğitmini tamamlamış Malzeme Yüksek Mühendisidir. Halen Gebze teknik üniversitesinde Manyetik Malzemeler üzerine doktora eğitimine devam etmektedir. Sektörde yeterli bilgi ve deneyime sahip en yetkin kişidir.

Mıknatıs Kontrolü Pendik İstanbul

Mıknatıs Kontrolü

Hazard Analysis and Critical Control Points (HACCP), Hazard Analysis and Risk-Based Preventive Controls (HARPC), Food Safety Modernization Act (FSMA), Critical Control Points (CCPs), Ön Gereksinim Programı (ÖGP), Operasyonel Ön Gereksinim Programı (OP ÖGP) ve Kritik Kontrol Noktaları (KKN), üretim HACCP sistemi gibi konularda sürekli kendimizi geliştirmeye çalışmaktayız. Mıknatıs kontrolü BRC Global Standards ( BRC denetimi) kurallarına uygun bir şekilde mıknatısları kontrol etmekte, olması gereken standartları siz değerli müşterilerimize bildirmekteyiz.

Firmamızın Özellikleri

Mühendis Kadro

Manyetik alan üzerine çalışmış yetkin mühendis kadro.

Hızlı ulaşım ve iletişim.

En hızlı sürede keşif ve ölçüm hizmeti.

Akademik Bilgi Birikimi

Manyetik alan konusunda akademik bilgi birikimi.

Genç ve Teknolojik

Genç ve teknolojik altyapısı ile manyetik sektörüne test hizmetleri vermektedir.