Güçlü Mıknatıs

Mıknatısların En Güçlüsü Hangisi?

Neodyum mıknatıs (NdFeB), süper mıknatıs modelidir ve dünyada en güçlü mıknatıs olarak kabul edilir. Günümüzde çok gelişmiş uygulamalarda, saniyelerde, iş ortamlarında, evlerde neodyum mıknatıslardan çok fazla kullanılır. Kullanım alanlarından birkaçı şöyledir: Elektrik motorları, petrokimya endüstrisi, ferrit, otomobil endüstrisi ve manyetik sağlık ürünleri. Bunların boyutları ise sizin isteğinize göre özel kesilmektedir. Örneğin bir yuvarlak ürün yaptırmak isterseniz o şekilde kesimler yapılır. Aynı zamanda neodyum mıknatıslar küp, silindir, disk ve blok gibi özel şekillerde üretilebilmektedir. Kullanım alanlarına göre de farklı kaplamalar uygulanabiliyor. Genellikle nikel kaplamanın yapıldığını görüyoruz.

neodyum-mıknatıs-en-guclu-miknatis

En güçlü mıknatıs olan neodyum mıknatıslar korozyon karşısında fazla dayanıklı olmadıkları için genelde üzerlerine kaplama yapılır. Bu kaplamalar çok kalın şekilde uygulanmaz.

  • Nikel
  • Çinko
  • Epoksi

kaplamaların birçok üründe yapıldığını görürsünüz. Eğer siz de bu tarz ürünler arıyorsanız bunlar tamamen kişiselleştirilmiş ürünler olduğundan web sitemiz üzerinde her modeli görüntüleyemeyebilirsiniz. Bu durumda bizi arayarak bilgi alabilir sipariş verip veremeyeceğinizi sorgulayabilirsiniz. Güçlü mıknatıslar genellikle firmaların yoğun iş ortamında kullandıkları ürünleri temizlemek, kaldırmak, taşımak amacıyla kullanılıyor. Mesela bir gıda firması elindeki meyveleri bir büyük mıknatıstan geçirebilir ve eğer aralarında metal parçaları varsa temizleyebilir.

Bu gibi projelerinizde kullanacağınız veya yapmamızı isteyeceğiniz mıknatıs çeşitlerini bize bildirerek destek alabilirsiniz.

Call Now Button
WhatsApp chat

Gelişmiş E-ticaret Sistemleri  eticaretteyim.com 'dan destek almaktadır