Gauss Ölçüm Hizmeti

Gauss Ölçümü – Mıknatıs Kontrolü Hizmeti

Mıknatıs Gauss Ölçümü ve Kontrolü

Gauss ölçümü ve mıknatıs kontrolü gıda üretimi yapan firmaların yılda bir kere yaptırmaları tavsiye edilen bir hizmettir.  Son kullanıcıya gıda üretimi yapan, gıda üreticilerine hammadde sağlayan ve gıda ile temas eden malzemelerin üretimini yapan firmalar bünyelerinde kullandıkları mıknatısların sahip olduğu manyetik gücü bilmelidirler. Gıda firmalarında kullanılan mıknatısların yüksek sıcaklık, dışarıdan gelebilecek olan bir mekanik darbe veya korozyon sonucu manyetik güçleri zayıflamaktadır. Gıda üreticisi firma kullandığı mıknatısları periyodik olarak kontrol ettirmelidir. Çünkü fiziksel özelliğine bakılarak mıknatısların manyetik kuvveti anlaşılamaz.

Mıknatıs kontrolü ve Gauss ölçümü yetkin kişi ve kurumlar tarafından yapılmalıdır. Firmamızda çalışan mühendisler kendi bilgi birikimleri ve tecrübeleri sayesinde mıknatıs kontrolü üzerine yetkindirler. Gıda üretimi yapan firmalar doğrudan insan sağlığı ile ilgili üretim yaptıkları için belli standartlarda üretim yapmalı ve gerekli ekipmanlara sahip olmalıdırlar. Mıknatısların sahip olması gereken limitler ve standartlar BRC, HACCP ve bunun gibi kurumlar tarafından belirtilmiştir.

Firmanızda bulunan manyetik ekipmanların kontrolünü yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gauss&Tesla ölçümünü yağımız Gaussmetremiz her yıl TÜBİTAK tarafından kontrol edilmekte ve kalibrasyon belgesi düzenlenmektedir. Mıknatıs kontrol işleminden doğru ölçüm yapmak için en önemli kriterin doğruluğu yetkin bir kurum tarafından yapılmış Gaussmetre cihazı olduğunu bilmenizi isterim. 

Firma bünyemizde çalışan Malzeme Yüksek Mühendisi ekip arkadaşımızın Türkiye’nin birçok yerinde bulunan gıda üretimi yapan firmaları ziyaret etmiş ve kullandıkları Neodimyum Manyetik Seperatörlerin ölçümünü yapmıştır. Edirne’den Kars’a kadar  yüzlerce gıda üretimi yapan firma ile çalışmaktayız. Bunlardan bazıları, İSTANBUL HALK EKMEK, DOĞUŞ ÇAY, PAKMAYA, SİNANGİL UN, TAYAŞ GIDA vb. bir çok firmaya gauss ölçümü ve manyetik seperatör tedariki sağlamaktadır.  Gıda üretimi işi profesyonellere emanet edilecek bir alandır, bu yüzden üretim aşamasındaki en önemli konu olan mıknatıs yardımıyla istenmeyen metal ayırma  işini biz yapalım.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız 

Randevu almak için, info@magneteksan.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook