elektromıknatıs

Elektromıknatıs Nedir? Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır?

Elektromıknatıs Nedir? Nasıl Yapılır?

Elektromıknatıs, elektrik akımı sayesinde manyetik alan üreterek demir ve metal gibi maddeleri kendine çeken bir üründür. Mıknatısların iki yönü vardır bunlar kuzey kutbu ve güney kutbu olarak isimlendirilir. Bu kutuplar aynı olduğunda birbirlerini iter farklı olduklarında ise birbirlerini çekerler. Bu ürün demir ile kabloların birleşmesinden oluşur. Bu tür mıknatıs bir bobinden oluşur. Bu bobin ise bir demir üzerine iletken tellerin sarılmasından oluşmaktadır. Demirin etrafının kablolar ile sarılması sonucu bu demir parçası bir mıknatıs görevi görmeye başlar, sarılan iletken tellerin sayısına göre mıknatısın gücü kontrol edilir. Kısacası elektrik akımı ile elde edilen tür mıknatıslara elektromıknatıs denir.

Elektromıknatıs nerelerde kullanılır?

Mıknatıs günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir üründür. Mıknatısı hayatımızın her alanında göz ile görebiliriz. Örneğin buzdolaplarına astığımız süsler bile mıknatıslıdır. Bunun haricinde, mıknatısları telefonlarda, televizyonlarda, kulaklıklarda, evlerde, buzdolaplarında, manyetik iğneler, pusulalarda, elektrikli motorlarda ve vinçlerde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle vinçler için elektromıknatıslar oldukça önemlidir. Mıknatısların çekebileceği tür maddeleri vinçler ile çekerek toplamak oldukça kolaydır bu neden ile bu alanda mıknatıs kullanımı çok yaygın ve çok önemlidir. Bir demirin etrafının iletken teller ile sarılması sonucu oluşan elektromanyetik mıknatıslar ise daha çok kapı zilleri, kapı otomatikleri, hırsız alarmları ve elektrik sigortalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elektromıknatıs fiyatları;

Elektromıknatıslar müşterilerin isteklerine ve ürünü kullanacakları yere göre farklı boyutta ve farklı kalitede üretilirler ve dolayısı ile bu ürünlerin fiyatları da farklılık gösterir. Zillerde ve otomatik kapılarda kullanılan nispeten küçük boyutlu elektromıknatıslar ortalama 50 ila 100 TL arasında iken daha büyük ve güçlü elektromıknatıslar daha büyük ücretlere satışa ve müşteri memnuniyetine sunuluyor.

Tüm elektromıknatıslarımızı online e-ticaret sitemizde görüp satın almak için;

Yuvarlak Elektromıknatıslar

Hurda Elektromıknatısları

Taşıma Amaçlı Elektromıknatıslar

Özel Tasarım Elektromıknatıslar

Bir cevap yazın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook