El tipi demanyetize cihazı manyetik alma

Malzeme yüzeyinde kalan artık mıknatıslanmayı yok eder.

Kalınlıkları 20mm’ye kadar olan solid malzemeleri demanyetize eder. 

Taşınabilir olması sayesinde işletmenin her yerinde kullanılabilir.

Şehir şebekesinde 220V AC besleme ile çalışır. 

İstenilen ölçülerde ve boyutlarda malzemeye göre üretilebilir.

Ürünlerimizin tamamı yerli ve milli üretimdir.

Çelik testere, makine parçaları, ince kalıplar, bıçak malzemeleri, anahtar, takımlar, matkap uçları vs.  demanyetize işleminde rahatlıkla kullanılır.

Videolarımız:

Diğer Demanyetize Cihazlarımız…

Radüslü Neodyum Elek Mıknatıs

Plastik sektörüne özel olarak üretilen radüslü manyetik elek mıknatıs metal tozlarını yakalar. Plastik kırıcı çıkışına takılan bu neodyum elek mıknatıs ile, kırılmış olan plastiklerin içinden metaller temizlenir. Geri dönüşüme ciddi katkısı olan bu ızgaralı mıknatıs ürünü istenilen gauss güçlerinde imal edilebilir.

Korozyona karşı dayanıklı olarak ürettiğimiz bu elek mıknatıs paslanmaz kaplıdır. Ürünlerinizin dökülen alanlarına özenle montaj yapılır. Üretim öncesinde yapılan keşif ile ortamınıza tam uyumlu olarak üretim sağlıyoruz.

Kurumsal hizmet veren firmamız Magneteksan Makine ARGE ile iletişime geçerek size özel elek mıknatıs siparişini verebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz yerli üretim olup, gerekli olan ISO, CE belgelerimiz mevcuttur.

Tutamaklı yapıda olan bu manyetik radüslü elek kullanımı kolay yapıda üretilmiştir. Malzemenin dayanıklılığı kadar kullanımına da önem veren firmamız müşteri memnuniyetini önemsemektedir. İstanbul‘da bulunan firmamız ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Ürünlerimizde Neden 304 ve 316 Paslanmaz Kaplama Kullanıyoruz ?

Östenik paslanmaz çelikler toplam komposizyonların yüzde 10’u kadar krom içerirler. Oksijen ile direkt etkileşime giren krom yüzeyde hızlıca pasif koruyucu tabaka oluşturur. Malzeme yüzeyinde oluşabilecek zararlı korozif tabakayı engeller ve yüzey direnci yüksek bir tabaka oluşturur.

Karavan Kapı Mıknatısı

Karavan Kapı Kapama Mıknatısı

Karavan vb. araçlarınız içindeki ahşap-metal yapıda bulunan kapılarınız karavan kapı mıknatısı ile kapalı kalır. Off road araçlar içinde de kurulumu yapılan bazı kapıların mıknatıs tarafından tutularak kapalı kalması sağlanır. Neodyum mıknatıstan üretilen ve güçlü olan bu mıknatıs türü tam size göre. Detaylı bilgi için bizi arayınız.

Ürün ebatları;

 • Boy: 25 mm
 • En: 15 mm
 • Kalınlık: 5 mm

Farklı ölçülerde imalatımız da bulunmaktadır. Size özel boyutlarda kapı mıknatısları için bizimle irtibata geçiniz.

Hastane Mıknatısı – Neşter, Şırınga vb. Tutma Mıknatısı

Neşter, Şırınga – Atık Tutma Mıknatısı

Hastanelerde ameliyat sonrası atık olarak bulunan şırınga, neşter gibi metallerin önce mıknatıs ile toplanması sağlanmaktadır. Böylece ameliyatta kullanılan metal ürünlerin temizlik personelinin eline batması engellenir. 

Şehir hastanelerine ve Acıbadem sağlık grubuna mıknatıslı ürünlerimizden temiz edilmiştir. 

Detay bilgi için lütfen tıklayınız

Sensör Mıknatısı – 2×2 mm

Neodyum Sensör Mıknatısı – Reed Switch Mıknatısı

N35 neodyumdan üretilen 2×2 mm sensör mıknatıs ürünümüz reed switch sensörleri aktif eder. Mıknatıs bu anahtara yaklaştığında reed switch kendini kapatır ve devreyi aktif hale getirir. Stoklarımızda bu ürün bulunmaktadır. Fiyatı için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ferrit Sensör mıknatısı ürününe linkten ulaşabilirsiniz. Ferrit, kömür mıknatıs olup çekme gücü neodyuma göre daha düşük ve fiyatı daha uygundur.

Manyetik Süpürge – Mıknatıslı Metal Toplama

Yerli üretim manyetik süpürge mıknatıslı metal, çivi toplama arabası ile istediğiniz yerde metalleri ayırabilirsiniz. Fabrika, şantiye, hava limanı, maden gibi yere metal düşebilecek bölgelerde çivi gibi sivri cisimler insan sağlığına ve ekipmanlara zarar verebilir. Bu tehlikeli atıklardan kurtulmak için üretilen mıknatıslı süpürge veya manyetik süpürge el ile manuel şekilde dolaştırılarak metal tozları yakalar.

Üzerindeki kolay bıraktırmalı kolu ile istenilen bölgeye bir insan gücü ile bırakır. İnşaatlarda iş güvenliği açısından çivi benzeri ürünleri temizler. Otoparklarda araçların geçtiği yerlerde lastiklere cıvata batmasını engellemek için yerdeki metalleri yakalar. Kaynak yapıldıktan sonra yere düşen bitmiş elektrodları temizler. Manyetik süpürge tamamen milli ve yerli üretimdir.

İstenilen ölçü ve ebatlara göre yapılabilir.

Konveyörlü Otomatik Temizlemeli Manyetik Ayırıcı

Konveyörlü manyetik seperatör ürünümüz yerli üretim olup Magneteksan Makine Arge tarafından üretilir. Bu otomatik temizlemeli manyetik ayırıcı, ürünleriniz içerisinden metal parçalarını, tozlarını çeker ve ayırır.

Otomatik temizlemeli manyetik ferrous metalleri ayıran sistemlerdir. Bu tip manyetik seperatörler başlıca taş ocakları, geri dönüşüm, maden, gıda sektöründe kullanılırlar.

Manyetik Konveyör

Manyetik Konveyör CNC, Freeze ve torna gibi talaşlı imalat yapan makinelerin talaş atıklarını taşımak için kullanılır.  Manyetik konveyörler, üretim işlemi sonrası oluşan ferromanyetik ( mıknatısa tepki veren)  toz, kırıntı demir talaşların ve atık parçaların transfer işleminde kullanılır. 

Manyetik Konveyör Kullanılan Sektörler

Savunma, Otomotiv, Havacılık, Beyaz Eşya gibi endüstriyel imalat yapan firmalarda ortaya çıkan metal atıkların üretim bölgesinden başka bir yere transferi için kullanılır. Magneteksan tarafından müşteri talebine istinaden özel ölçü imalat yapılır. Mekanik konveyörlere göre daha kullanışlı olmakla birlikte iş kazası riski düşüktür. 

Manyetik Konveyör Avantajları

 • Mekanik taşıma sistemlerine göre daha efektif çalışırlar
 • Bakım maliyetleri düşüktür. 
 • Mıknatıs ve manyetik alan yardımıyla taşındığı için iş kazasına sebebiyet vermezler. 
 • İlk yatırım maliyetleri düşüktür. 
 • Sulu ve kuru talaşlarda kolaylıkla çalışır. 
 • Müşteri talebine göre istenilen ölçüde üretilirler. 
 • Talaş ile temas eden yüzeyler komple paslanmaz malzemeden üretilir. 

 

 

 

 

Mıknatıslı Manyetik Paspas

Mıknatıslı manyetik paspas 1,5mm kalınlığındadır. Genişlik 250mm Uzunluk 430mmdir.  1,5mmx250mmx430mm

Paket içeriğinde iki adet 1,5mmx250x430mm paspas gönderilecektir. İki ayakkabı için istenilen bölgeye koyularak hijyenik odalara girişlerde koruma sağlayacaktır. 

Neodyum Güçlü Kauçuk Tabaka Mıknatıs

Gıda, ilaç ve hijyenik ürünler üreten işletmeler BRC, HACCP ve diğer standartlara göre manyetik paspas ürünlerine sahip olmalıdır. Fabirka içinden hijyenik odalara geçiş yapılırken ayakkabı temizleme sorunu ortaya çıkmaktadır. Ayakkabıların altında işletme içinde serbest halde gezen feromanyetik kirler taşınır. Çapak, talaş, metal toz ile kirlenmiş olabildiği için temiz tesise bu kirlerin bulaştırılma tehlikesini ortadan kaldırmak gerekir. 

Bu sebepten dolayı  ayakkabı tabanından feromanyetik kirleri toplanan mıknatıslı manyetik paspas Magneteksan tarafından üretilmiştir. Mıknatıslı manyetik paspas çok güçlü NdFeB neodyum mıknatıslarla donatılmıştır. 

Manyetik Filtre – Mıknatıs Seperatör

Manyetik Filtre Neodyum Teknik Özellikleri 

Magneteksan Makine Arge Mıknatıs firmasının ürettiği manyetik filtreler aşağıda sıralanmış hafif ticari ve ağır endüstriyel uygulamalar da kullanılır.

 • fabrikalar ve üretim tesisleri
 • Ticari – ofis blokları, , güvenlik merkezleri
 • kamu ve kurum binaları
 • konut, yüksek katlı daireler ve büyük evler ve mülkler
 • Sağlık kampüsleri – hastaneler, bakım merkezleri, şehir hastaneleri
 • spor merkezleri, yüzme havuzları, tatil kompleksleri, oteller ve sinemalar,
 • eğitim kurumları, yaşam merkezleri
 • sanayi bölgeleri, askeri tesisler, üniversiteler, kolejler ve okullar.

Manyetik filtre su, süt, erimiş çikolata gibi akıcı malzemelerin içerisinde bulunan mikronize boyuttaki metal partikülleri ayırmak için kullanılır. 

Flanş veya Nipel bağlantılı olarak isteğe göre üretilebilir ve sisteminize kolayca monta edilir.

Kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir.  Yüksek gausslu Neodimyum mıknatıslar kullanılır. 

Mıknatıs Manyetik Filtreler

Gıda imalatı yapan firmaların son ürünlerinde manyetik filtreler kullanılır.  Kritik kontrol noktalarında ve ekipmanı korumak için mıknatıslı filtreler kullanılır.  10000 Gauss ve 12500 Gauss ve 13500 Gauss değerindeki mıknatıslar kullanılır.  Manyetik çubuklar komple paslanmaz malzemeden üretilir. Yüzeylerinde bakteri oluşumu olmaz ve gıdaya uygundur. 

BRC, HACCP ve TSE gibi dünyaca geçerli standartlara uygun olarak manyetik filtreler üretilir. 

Ayrıca hidronik sistemlerindeki ekipmanların ( pompa, kazan eşanjörü, plakalı eşanjör, radyatör, fan-coil, chiller evaparatör ve kondenserlerin ) arızalanmasına sebep olan mikronize metal tozları mıknatıs filtre ile temizlenir. Buna bağlı enerji verimsizliliğine sebebiyet veren metal tozları sıvıların içinde serbest halde gezer. 1 Mikrondan daha küçük “Demir Oksit” (Fe3O4 ) içeren manyetit kirlilikleri geleneksel filtrasyon sistemlerine nazaran %80 ve üzerinde daha iyi performans gösteren manyetik filtreler ile ayırmak mümkündür. Metal yoğunluğu yüksek ve kirli bir hidronik sistemin verimliliğini performans olarak % 30’a kadar daha verimli duruma getirmeye yardımcı olacaktır. İşletmenin bakım maliyetleri düşürecektir.

Manyetik filtreler aşağıdaki teknik özelliklerde üretilebilir. Asidik ve bazik ortamlarda çubuk mıknatısların kılıfları 316L ve 304 kalite paslanmazdan üretilebilir.

 • Metal tozları ve impüriteleri hidronik sistemin dışına mümkün olan en kısa sürede almayı sağlar.
 • Paslanmaz gövdeye sökülebilir manyetik çubukludur.
 • Manyetik çubukların bağlı olduğu gövde çapı 3”, 4”, 5” ve 6” gibi istenilen çaplarında üretilir.
 • Kılıflı ve kılıfsız olarak müşteri isteğine göre tasarımı yapılabilir.
 • Kılıf içinde kullanılan neodyum mıknatıslar sayesinde çok yüksek akı gücüne sahip olurlar.
 • Kılıf dışından 10000 – 11000 GAUSS dolayında AKI gücüne sahip NdFeB Neodimyum mıknatıslar kullanılır.
 • Standart 80°C ve Maksimum 200°C düzeyinde sıcaklıklara dayanabilirler.  
 • Çubuklu Manyetik filtreler maksimum 10 Bar dayanım basıncına sahip döküm ya da kaynaklı imalat 304 paslanmaz gövdeden imal edilirler.
 • Çubuklu manyetik filtreler NdFeB Neodimyum mıknatıslar 304 Paslanmaz çelik boru içinde üretilirler.
 • 304 paslanmaz çelik boru içinde muhafaza edilen çubuklar yine 304 Paslanmaz rot kılıflarına sahip olur.
 • Manyetik filtre de manuel ya da otomatik purjöre sahip olur.
 • Rotlu manyetik filtreler kirlilik takibi için paslanmaz malzemeden üretilmiş sökülebilir üst kapağı ile üretilir.
 • Yatay ve dikey hatlara giriş ve çıkış ölçüsüne göre şaşırtmalı olarak üretilebilir.
 • Yatay bağlantıda alt kısmında, 1” pirinç boşaltma vanası ile üretilir.
 • Yüksek sıcaklıklarda ( max. 100°C ) sızdırmazlık özelliğine sahip EPDM o-ring contalar ile desteklenerek üretilir.
 • Sistem müşteri talebine göre kendi kendini temizleyen şekilde ve manuel temizlemeli olarak üretilebilmektedir. 
 • Manyetik filtreler sektörde Şişecam, Eti soda, Eti maden, Gürallar Cam ambalaj gibi firmalara üretilmiştir.  

 

 

 

Izgara Mıknatıs Büyük Tartı Üzeri Un Katkısı

Izgara Mıknatıs Büyük Tartı Üzeri 

Izgara Mıknatıs ile büyük tartı üzeri istenilen boyutta üretilerek ürün için de bulunan metal tozları ayırmak için kullanılır.  Şeker, Un, Katkı maddesi, Enzim, Maya ve Tuz gibi ürünler tartı üzerinde miktarları belirlenirken, portatif mıknatıs içinden geçerek prosese karışırlar. Böylece gıda içinde bulunan mikronize boyuttaki metal tozları ayırmış olur.

Her türlü tartı üzeri teknik resmi çizilerek istenilen özelliklere göre üretilebilmektedir. 

Korozyon direnci çok yüksek, gıda firmaların tercih ettiği AISI 304 ve AISI 316 paslanmaz çelik ile kaplıdır.

İstenilen yüksek gausslarda Neodimyum elek mıknatıs üretilebilir.

Ürünlerimiz yüksek gauss’a sahip, çok kuvvetli mıknatıslardır. Ürünlerimizin tamamı yerli üretimdir.

Sistem içerisinde bulunan toz partiküllerini ayırmakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Stok bilgisi için lütfen iletişime geçiniz…

Sistem içerisinde bulunan toz partiküllerini ayırmakta rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İsteğinize göre bağlantı şekilleri tasarım aşamasında belirlenebilir.

Ürün döküş bölgelerine kolaylıkla montajı yapılabilir.

Komple sızdırmaz şekilde sıvı ile etkleşimli ortamlarda kullanılabilir.

Kullanacağınız bölgede sıcaklık var ise, uygun sıcaklıklarda kullanılan mıknatıslarda tercih edilmelidir. Lütfen ortam sıcaklıklarını belirtiniz.

Ürünlerimizde Neden 304 ve 316 Paslanmaz Kaplama Kullanıyoruz ?

Paslanmaz çelikler gıda üretimi yapan firmalarda kullanılmaktadır. Östenik paslanmaz çelikler toplam komposizyonların yüzde 10’u kadar krom içerirler. Oksijen ile direkt etkileşime giren krom yüzeyde hızlıca pasif koruyucu tabaka oluşturur. Malzeme yüzeyinde oluşabilecek zararlı korozif tabakayı engeller ve yüzey direnci yüksek bir tabaka oluşturur.

Ara
Whatsapp
Konum
Facebook