Askı Plaka Mıknatısı

Askı Plaka Mıknatısı konveyör bant üzerine asılarak hammadde içerisinde bulunan metal partikülleri kendi üzerine çeker. Üzerine biriken metal partiküller manuel olarak elle temizlenebilir. Sıyırıcı bir plaka sistemi yapılarak plaka üzerine biriken metal tozlar, el değmeden temizlenebilir. Mıknatıs üzerine biriken tozlar belli bir süre içerisinde çok fazla birikmeden temizlenmesi gerekir.

Kalıcı manyetik enerjiye sahip olan mıknatısları sayesinde dışarıdan bir enerji gerektirmeden çalışırlar. Gıda, tahıl, çimento, alçı gibi bir çok farklı üründe kullanılır. Hammaddenin içerisinde akan metal parçaları, yığını içerisinden çekerek ayırır. Konveyör bant üzerine 90 derece olacak şekilde, veya konvetör bantın döküş bölgesine 45 derece açılı olacak şekilde asılabilir. Mıknatıslı ayırıcının uygulanacağı bölgede manyetik olmayan malzemenin seçilmesi, şasenin manyetikleşmesini engellecektir.

Magneteksan Makine Arge Askı Tipi Manyetik Plaka Ferrit Mıknatıs Ayırıcı Zincir Askılı
Magneteksan Makine Arge Askı Tipi Manyetik Plaka Ferrit 300 Oksit Mıknatıs
Magneteksan Makine Arge Askı Tipi Manyetik Plaka Ferrit 300 Oksit Mıknatıs Konveyör Döküşüne Açılı Asma
Asklı Tip Neodimyum Mıknatıs Plaka

Mıknatıs Seperatörlerin Kullanım Alanları

Manyetik seperatör mıknatıslarının içerisinde ekstra güçlü doğal mıknatıslar kullanılmaktadır.  Üretimini yaptığımız manyetik sistemler fabrikanızda kullanmakta olduğunuz helezon konveyör, konveyör bant, ürün döküş bölgelerine kolayca montaj edilebilir.  İstenilen durumlarda manyetik sistemin   özel tasarımı yapılarak tarafınıza teslim edilir. Kullanılan plaka tipi mıknatıs, yarı manyetik tambur, manyetik, otomatik temizlemeli plaka gibi manyetik ekipmanlar mevcüt hattınızın ömrünü uzatır, sisteme girebilecek olan metal sonucu oluşacak zararın önüne geçer.

  • Manyetik Ekipmanların Kullanıldığı Başlıca Sektörler;
  • Gıda Üretimi yapan firmalar, şeker, tuz, tahıl vb.
  • Ağaç İşleme Sektörü, sunta, laminant vb. ürün üreticileri
  • Hayvan Yemleri, balık, köpek, kedi yemleri
  • Madencilik, cevher zenginleştirme, ürün temizleme
  • Kimya sektörü, deri, temizlik, boya vb. alanlar
  • İlaç sanayi,
  • Biomass, katı atıkların geri dönüşümü gibi bir çok sektörde kullanılan mıknatıslar mevcuttur.
Balık yemi üretiminde kullanılan mıknatıslar
Call Now Button
WhatsApp chat